Zavrieť

Porady

SKYLINK - servisný poplatok

Dobrý deň prajem,
sme hotel a prišlo nám oznámenie od firmy SKYLINK, že je nutné uhradiť servisný poplatok. Kedže karty využívame a chceme využívať naďalej, tak sme servisný poplatok uhradili. Doposiaľ nám neprišla faktúra, preto som tam dnes zavolala. Odpoveď, ktorú mi pani dala ma úplne zarazila. Vraj faktúry ani iný daňový doklad nevydávajú. Teraz mi nemáme tieto platby ako zaúčtovať. Prosím Vás o radu. Je to v poriadku, že doklady nevydávajú???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Je to v poriadku - z jediného dôvodu: Karta je určená pre fyzické osoby - nepodnikateľov, majú to vo VOP a potvrdzuje sa to pri registrácii. A FO nedpodnikateľ si nemá ako odpočítať DPH, takže takýto doklad nepotrebuje a ani oň nežiada. Ak teda kartu používate na podnikateľský účel tak porušujete podmienky registrácie a VOP.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Nandrolon, tictac7, beatam, VieraHu, Mila123, Janiela
    6

    day je offline (nepripojený) day

    day
    To ma zaujima, moze niekto sro zakazat kupu, registraciu?

    borisje je offline (nepripojený) borisje

    borisje
    Dobry den lubko6394 ja som zivnostnik a to znamena ze ked niekomu nieco predam a nieje platca DPH tak mu nemusim vystavit danovy doklad ? Ja niesom ekonom ale technik ale toto sa mi nejak nezda ? Skor to vyzera na nejaky danovy podvod ako na to ze je to VOP alebo co Ja som zatial predajca skylink a povedali mi to iste ako pise 1236Lenca . No co len platme ved zahranicne spolocnosti si tu mozu robit co chcu a nas idu zodrat . A radca lubko6394 pred par rokmi bolo mozne registrovat kartu aj na spolicnosti a podnikatelov .

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    day Pozri príspevok
    To ma zaujima, moze niekto sro zakazat kupu, registraciu?
    Ale skylink je celkovo pochybná firmička...

    borisje je offline (nepripojený) borisje

    borisje
    Na karte kym ju nerozbalite nieje napisane len pre nepodnikatelov a day dnes sa uz da registrovat len na sukromnikov a nie sro pred 2 rokmi ano a vcera som riesil spolocenstvo vlastnikov bytov a im ani neprislo ze maju platit poplatok ja som im ho uhradil ale teraz nevedia ako ho zuctuju

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    borisje Pozri príspevok
    Dobry den lubko6394 ja som zivnostnik a to znamena ze ked niekomu nieco predam a nieje platca DPH tak mu nemusim vystavit danovy doklad ? Ja niesom ekonom ale technik ale toto sa mi nejak nezda ? Skor to vyzera na nejaky danovy podvod ako na to ze je to VOP alebo co Ja som zatial predajca skylink a povedali mi to iste ako pise 1236Lenca . No co len platme ved zahranicne spolocnosti si tu mozu robit co chcu a nas idu zodrat . A radca lubko6394 pred par rokmi bolo mozne registrovat kartu aj na spolicnosti a podnikatelov .
    Daňáci na to kašlú. Dal som podnet a odpoveď je v príspevku č.333 tuto: http://www.porada.sk/t195118-p34-a-j...ml#post2165855

    SKYLINK - servisný poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.