Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet

Patrí nadmerný odpočet za 3Q do pohľadávok vo výkaze majetku a záväzkov na konci roka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Podľa mňa áno, ja osobne si cez záväzky a pohľadávky nahadzujem aj daň. povinnosť, aj NO, a to nielen pri DPH, ale aj pri ostatných daniach. Pri úhrade máš v konečnom dôsledku zvýšený alebo znížený stav finanč. prostriedkov, teda má to súvis s majetkom účt. jednotky.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja si tiez myslim, ze ano. Vsak je to pohladavka. Je jedno, ci je voci danovemu uradu alebo niekomu uplne inemu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    § 15 zákona o účtovníctve 431/2002 v znení nesk.predpisov:


    3/ Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o
    a) dlžníkoch,
    b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
    c) poskytnutých preddavkoch,
    d) poskytnutých úveroch,
    e) pohľadávkach dane z príjmov,
    f) pohľadávkach nepriamych daní,

    jjaja je offline (nepripojený) jjaja

    jjaja
    Môže mi niekto poradiť? Za mesiac január som vykázala nadmerný odpočet,za február opätovne mám nadmerný odpočet.Ako toto
    vykázať v daňovom priznaní?Len na r.30 DP ?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    V mesiaci 12/2005 nám vyšiel nadmerný odpočet 200 000,- v mesiaci 01/2006 sme mali daňovú povinnosť 4700,- odpočítali sme od nadmerného odpočtu a teraz neviem v mesiaci 02/2006 mám daňovú povinnosť 30 000,- mám zase odpočítať od nadmerného odpočtu? Do kedy mám takto odpočítavať. Je možné že mi nadmerný odpočet daňový úrad vráti?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Mikolajova
    V mesiaci 12/2005 nám vyšiel nadmerný odpočet 200 000,- v mesiaci 01/2006 sme mali daňovú povinnosť 4700,- odpočítali sme od nadmerného odpočtu a teraz neviem v mesiaci 02/2006 mám daňovú povinnosť 30 000,- mám zase odpočítať od nadmerného odpočtu? Do kedy mám takto odpočítavať. Je možné že mi nadmerný odpočet daňový úrad vráti?
    Nie nemáš to takto odpočítavať ďalej, odpočítava sa len za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. DÚ Ti vráti ten prvý NO znížený o tých 4 700 SK. DP z 02/2006 uhraď v plnej výške.
    Naposledy upravil evina : 23.03.06 at 07:19

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    jjaja
    Môže mi niekto poradiť? Za mesiac január som vykázala nadmerný odpočet,za február opätovne mám nadmerný odpočet.Ako toto
    vykázať v daňovom priznaní?Len na r.30 DP ?
    V daňovom priznaní za február vykážeš len nadmerný odpočet za február a za január ti bude vrátený.
    Máme po prvý krát teraz za druhý kvartál nadmerný odpočet.
    DÚ vráti nadmerný odpočet automaticky alebo treba napísať žiadosť?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Len doplním, v prípade, že budete mať v 3. Q. daňovú povinnosť o túto DP si nadmerný odpočet 2.Q. znížite a až v tej upravenej výške Vám ho DÚ vráti. V príépade, že budete mať zas NO, DÚ ho vráti celý...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evina
    Len doplním, v prípade, že budete mať v 3. Q. daňovú povinnosť o túto DP si nadmerný odpočet 2.Q. znížite a až v tej upravenej výške Vám ho DÚ vráti. V príépade, že budete mať zas NO, DÚ ho vráti celý...
    Len na doplnenie, že keď budete mať aj v 3.Q NO tak reálne sa vám na účte NO za 2.Q objaví až v novembri. DÚ má na vrátenie nadmerného odpočtu 30. dní odo dňa podania nasledujúceho priznania dph.

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Mám takýto dotaz:
    Za II.Q 2006 sme mali kontrolu z Finančného úradu Praha 1 na DPH kôli nadmernému odpočtu.
    Tento týždeň nám prišla suma nadm. odp. na BÚ.
    Znamená to, že nám ho uznali, alebo nám môže prísť ešte nejaká pokuta napr. za zle vyplnené tlačivo...?
    Ide mi o to, či sa už môžem tešiť alebo ešte radšej nie!!!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vlasta Č.
    Mám takýto dotaz:
    Za II.Q 2006 sme mali kontrolu z Finančného úradu Praha 1 na DPH kôli nadmernému odpočtu.
    Tento týždeň nám prišla suma nadm. odp. na BÚ.
    Znamená to, že nám ho uznali, alebo nám môže prísť ešte nejaká pokuta napr. za zle vyplnené tlačivo...?
    Ide mi o to, či sa už môžem tešiť alebo ešte radšej nie!!!
    KeĎ ti vrátili tú sumu, ktorú si vyrátala ako NO tak sa môžeš tešíť. Ak by mali ešte niečo kontrolovať, resp. mali by výhrady tak sumu nepošlú.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    Vlasta Č.
    Mám takýto dotaz:
    Za II.Q 2006 sme mali kontrolu z Finančného úradu Praha 1 na DPH kôli nadmernému odpočtu.
    Tento týždeň nám prišla suma nadm. odp. na BÚ.
    Znamená to, že nám ho uznali, alebo nám môže prísť ešte nejaká pokuta napr. za zle vyplnené tlačivo...?
    Ide mi o to, či sa už môžem tešiť alebo ešte radšej nie!!!
    Ak Ti po kontrole FÚ Praha 1 bol vrátený NO na bežný účet, všetko je v poriadku. Aj pokuta by Ti už bola doručená...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.