Zavrieť

Porady

Bravčová masť na varenie a pečenie (sladké a slané)

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na váš názor na použitie bravčovej masti v kuchyni, povedzme ako čiastočnú náhradu za rastlinné oleje. Používate ju niekto pri varení často?Ako je to pri varení sladkých pokrmov? Môže sa použiť aj tam (napríklad plnky, polevy..) ? A čo napríklad po zdravotnej stránke? Čítal som že nie je až taká škodlivá ako sa o nej hovorí. Zaujímalo by ma tiež či je vhodná aj pre deti. Chutia deťom pokrmy s masťou? Nemá príliš výraznú chuť? Ďakujem
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja zásadne používam domácu masť - vytopím slaninu a mám aj masť, aj oškvarky. Ak náhodou vyprážam, tak dávam masť a trochu olivového oleja. Iný olej nepoužívam.Na plnky a polevy používam zásadne maslo - kupujem gazdovské maslo. Je to taká istá chuť, ako z čias mojej mladosti
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Raz sme si objednali v Krakowe / staropolska reštaurácia/ kurací rezeň na šmalci , fantázia , na oleji sa mu chuťovo nikdy nevyrovná a syn 4r. zjedol mega rezeň za pár minút.Od vtedy už len šmalec
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..keď je dobrá slanina, tak aj masť je dobrá a dá sa použiť na varenie, aj do pečenia, do kysnutého cesta namiesto oleja či palmarínu, bežne, na vysmaženie je zdravšia ako olej...a taký chleba s mascú a cibulú je na nezaplatenie,lepší ako šnicel""..

...ale ak kúpite takú masť, čo vám nestuhne ani v chladničke, tak nevim...preto je lepšie topiť si doma...

..a na plnky maslo...semotamo palmarín..masť do plnky nie je dobrá, jasné..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na vysmážanie je jednoznačne zdravšia nakoľko vydrží vyššiu teplotu ako olej a neprepaluje sa. A v Zakopanom na Krupovkach ako píśe pepsi nikdy neobídem chlieb so šmalcom a škvarkami
to je lakocinka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

súhlasím s "pivkom". Na rezne zásadne bravčovú masť, rezeň má úplne inú chuť a je jedno či kúpenú, alebo domácu.
Ešte som nemal kúpenú masť že by bola v tekutom stave, teda ak je bravčová....
Ináč používame aj kúpenú, aj doma škvarenú.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Za sociku sa na inom ako na šmalci ani nevyprážalo , lebo olej / jediný druh na trhu/ stál 7dcl fľaša 16.20 Skk ak dobre pamatám. A babku som mal zo zemplína tak že kanta šmalcu bola v špajzi stále.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pivko Pozri príspevok
Za sociku sa na inom ako na šmalci ani nevyprážalo , lebo olej / jediný druh na trhu/ stál 7dcl fľaša 16.20 Skk ak dobre pamatám. A babku som mal zo zemplína tak že kanta šmalcu bola v špajzi stále.
Milan, s tým vyprážaním za socíku len na masti by som celkom nesúhlasila. Pamätám si, že sme tie zelené fľaše s olejom kupovali a používali na pečenie, vyprážanie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Majka lebo si nemala babku na zemplíne čo do roka zabila 3 /sviňe /
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som naposledy kúpila masť v bio obchode v Optime(KE), celkom chutí . Ale tej, ktorú robila moja babka sa žiadna nevyrovná...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kupovať masť v bioobchode je už schizofrénia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Bravčové mäso smažím zásadne na bravčovej masti. Dostane ružovkastú farbu a chutí úžasne. V podstate aj kuracie a hovädzie. Ešte to nechám celé podusiť vo vlastnej šťave.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pivko Pozri príspevok
Majka lebo si nemala babku na zemplíne čo do roka zabila 3 /sviňe /
Mala som starých rodičov na dedine,( skoro mesto Prešov) dedka richtára, takže prasiatka, kravy boli. Ako malá som chodila s harčičkom priamo ku kravke nech mi podojí mliečko. Aj masť bola, aj škvarky, aj rajcupa, tlačenka, hurky, aj domáca šunka v komore, šicko.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Veď to, aj ja som ostala prekvapená , ale chutnala som ju u susedy, tak som ju kúpila, ale žeby bola výnímočná, to nie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Akurát odchádzam na pivko zajtra ráno by rajcupa bodla a moj tata zo Solivaru
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pivko Pozri príspevok
Akurát odchádzam na pivko zajtra ráno by rajcupa bodla a moj tata zo Solivaru
Tam som chodila do školy. A terazky ideš na pivo? Daj si radšej zázvorový čaj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pivko Pozri príspevok
Akurát odchádzam na pivko zajtra ráno by rajcupa bodla a moj tata zo Solivaru
Tweety Pozri príspevok
Tam som chodila do školy. A terazky ideš na pivo? Daj si radšej zázvorový čaj.
...koňare.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
...koňare.....
Zavidziš co? Vraňaru.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Tweety Pozri príspevok
Zavidziš co? Vraňaru.
Niet čo ...
Rivalita vždy bola ...hlavne na futbalových štadiónoch ...
Dnešní sopliaci len tíško môžu závidieť nad tou recesiou ...

To bolo prdele a rehotu , keď na starom VSS doviedli " pakovia " na trávnik koňa...

Na oplátku " dementi " Tatranu nachytali vrany ( ???? - dodnes pre mňa záhada , že ako ) a vypustili ich pred zápasom ...

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Nandrolon Pozri príspevok
súhlasím s "pivkom". Na rezne zásadne bravčovú masť, rezeň má úplne inú chuť a je jedno či kúpenú, alebo domácu.
Ešte som nemal kúpenú masť že by bola v tekutom stave, teda ak je bravčová....
Ináč používame aj kúpenú, aj doma škvarenú.
..

..no ale to si ešte nebol v našej mesiarni..mávali výbornú, aj škvarky...ale posledne čo som kúpila, v chladničke bola dva dni a riedka,ani nechutila..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ako decko sa pamätám, že plná galeta bravčovej masti u nás chýbať nemohla .Ako deti sme sa napchávali mastným chlebom s cibuľou, rajčinami a paprikou.Ale hlavne cibuľou
Dnešné detičky to veľmi málo poznajú .
Moja mamka stále vravela, že masť je zdravšia ako olej, ale keď som sa osamostatnila(vydala) veru holdujem len oleju , sem tam kúpim malé balenie bravčovej masti.Lenže kúpená masť sa v žiadnom prípade nevyrovná tej domácej .Aj to musí byť gazda, aby vytopil skutočne dobrú a chutnú masť .My sme sa pri zabíjačke pokúsili pár krát vytopiť , ale neviem, nikdy nebola taká , ako robila moja mamka .
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať