Zavrieť

Porady

Ma obec povinnost oplotit jednu stranu pozemku?

Dobry den,
chcem sa poradit ohladne oplatenia pozemku. Byvam v centre obce, kde ani z jednej strany nemam suseda.
Chcem sa opytat ci ma obec povinnost oplotit cast, resp. jednu stranu pozemku? Z jednej strany mam parkovisko nakupneho centra a z druhej zastavku autobusu, kt. rekonstruvala obec.
Existuje nejake vseobecne tlacivo kde by som mohol ziadat obec o oplotenie pozemku?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Preco by obec mala oplocovat pozemok?
    Ziaden zakon neprikazuje vlastnikovi opotit svoj pozemok.
    Brani ti nieco aby si si svoj pozemok oplotil sam?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    shoty Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa poradit ohladne oplatenia pozemku. Byvam v centre obce, kde ani z jednej strany nemam suseda.
    Chcem sa opytat ci ma obec povinnost oplotit cast, resp. jednu stranu pozemku? Z jednej strany mam parkovisko nakupneho centra a z druhej zastavku autobusu, kt. rekonstruvala obec.
    Existuje nejake vseobecne tlacivo kde by som mohol ziadat obec o oplotenie pozemku?

    Dakujem
    Nikto nemá povinnosť si oplotiť pozemok. Nečakaj, že si obec oplotí pozemok. Aj ja mám oplotený pozemok z troch strán - vtedy tu tiež na okolí nikto nebýval. Iná možnosť nebola. Keď chceš mať oplotený pozemok, tak si oploť. Všeobecné tlačivo neexistuje - vydáva to každý obecný, resp. mestský úrad, pretože každá obec a mesto je stavebným úradom. Navštív ich, alebo sa pozri na ich www stránku. Zvyknú to tam mať a môžeš si to stiahnuť.

    shoty je offline (nepripojený) shoty

    shoty
    Len som chcel vediet, ze ked plati vseobecne pravidlo pravej ruky pri oplocovani pozemku pri susedoch, tak ci nieco podobne neplati aj tu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    misoft Pozri príspevok
    a to si kde "narazil" na toto pravidlo?
    no na dedinách sa tradovalo, že plot z ulice a z pravej strany pozemku si robí každý majiteľ sám... proste zvyk... len neviem ako to má ten čo je na začiatku radovej zástavby...a ako je to s koncom parcely... čo momentálne riešim ja... tak samotný starosta mi minulý rok povedal, že koniec parcely je o dohode a oplocujú si ho majitelia susedných pozemkov spoločne, a tento rok, že je to moja povinnosť... takže v tom nemá sám jasno...

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    Obec nemá povinnosť, predstav si, že by si každý, kto susedí s obecným pozemkom vynucoval stavbu plotu!
    vopred radím, oploťte si pozemok zo všetkých strán, neoplatí sa mať spory ešte kvôli plotu! a je tiež dobré mať dohodu, že v určitej vzdialenosti od plotu sa nebude nič sadiť, aby to neprerastalo a aby to bolo ľahko udržiavateľné pred burinou. Sused zasadil matu a maliny, nie a nie sa toho zbaviť!

    Ma obec povinnost oplotit jednu stranu pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.