Zavrieť

Porady

kúpa auta JÚ

kde za učutje kupu auta na podnikateľske účely v advokatskej kancelárií.. do preávdzkovej réžie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    levika26 Pozri príspevok
    a ked sme platcami DPH
    aká je OC auta bez DPH ?
    Ja kupované na faktúru, leasing, alebo úver ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    a ked sme platcami DPH
    Aj vtedy je to tak, ako som napísala, len si z tej ceny uplatníte odpočet dph(samozrejme, ak ste si ho obstarali od platiteľa dph, s dph)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    26383,33.. cena bez dph.. takže ako to mám zaučtovať ? s DPH či bez DPH?
    OC majetku bude bez dph, nárok na odpočet dph si uplatníš. Z ceny bez dph-OC sa bude aj odpisovať.

    levika26 je offline (nepripojený) levika26

    levika26
    účtovníčka .. len mi prosim poradne kde to mám zaučtovať.. medzi ostatné VNZP.. s DPH ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    účtovníčka .. len mi prosim poradne kde to mám zaučtovať.. medzi ostatné VNZP.. s DPH ?
    Čo je to VNZP? SnáĎ VNZD, je to obstaranie majetku, to som už písala, a čo s dph, to som tiež napísala.
    Skús si prejsť toto:
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...-1-2012-a.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    levika26 Pozri príspevok
    účtovníčka .. len mi prosim poradne kde to mám zaučtovať.. medzi ostatné VNZP.. s DPH ?
    ty si nikdy neúčtovala úhradu faktúry s DPH ?
    cena auta je VNZD v členení HIM, DPH je tiež VNZD v členení DPH.

    Auto zaeviduješ na karte HIM v OC bez DPH a k 31.12.2012 uplatníš ročný daňový odpis ako VOZD (cez interný doklad)

    levika26 je offline (nepripojený) levika26

    levika26
    pomylila somsa prepačte .. v mojom programe vám pri VZDD viac koloniek.. len chcem vedieť kde to mám zaúčtovať. či to môžem dať k ,,ostatné" ak mi to inde nesedí..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    pomylila somsa prepačte .. v mojom programe vám pri VZDD viac koloniek.. len chcem vedieť kde to mám zaúčtovať. či to môžem dať k ,,ostatné" ak mi to inde nesedí..
    Je to hmotný majetok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    levika26 Pozri príspevok
    pomylila somsa prepačte .. v mojom programe vám pri VZDD viac koloniek.. len chcem vedieť kde to mám zaúčtovať. či to môžem dať k ,,ostatné" ak mi to inde nesedí..
    v akom účtovnom SW robíš ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    alebo investičný majetok
    Môžeš tam, ale teraz tomu už tak nehovoríme, v Zákone o DzP je už len Dlhodobý hmotný a nehmotný majetok.

    levika26 je offline (nepripojený) levika26

    levika26
    IFOSOFT.. no ale iné tam nemam.. len ten investičný majetok.. takže tam zaučtujem tých 26 383,88 a DPH.. všetko vo VNZD.. ? ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    levika26 Pozri príspevok
    IFOSOFT.. no ale iné tam nemam.. len ten investičný majetok.. takže tam zaučtujem tých 26 383,88 a DPH.. všetko vo VNZD.. ? ?
    dph je tiež VNZD- dph, ale to všetko už máš uvedené, nečítaš? AK tam nemáš HM, tak členíš na Investičný, tiež to už máš napísané, dievča, treba odpovede aj čítať.

    levika26 je offline (nepripojený) levika26

    levika26
    mám z toho trošku zmätok.. som len začiatočník .. a posledná otázka .. ak sme platili zálohovú faktúru 2000,00 € - 1666,67 bez dph a 333,33 DPH.. ako to zaučtujem ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.