Zavrieť

Porady

Zrusenie pracovneho miesta pocas MD

Dobry den prosim vas velmi pekne o radu,
dna 13.8.2012 som nastupila na MD ktora este trva cca do aprila, domov mi vsak prisiel papier od zamestnavatela ze moje pracovne miesto bolo zrusene a ze ak by som sa chcela momentalne vratit moj pracovny pomer bude ukonceny vypovedou. Mohol mi zamestnavatel nieco taketo poslat je to v sulade zo zakonom? nemal by mi zamestnavatel ponuknut ine pracovne miesto? naco mam narok v pripade ukoncenia pracovneho pomeru? resp co mozem ziadat od zamestnavatela?
dakujem velmi pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial nebola úplne zrušená prevádzka v ktorej si pracovala, počas MD a RD sa na teba vzťahuje zákaz výpovede. Výpoveď ti zamestnávatel nemôže doručiť. Nepodpisuj skončenie prac.pomeru dohodou, lebo počas RD nebudeš poistená v nezamestnanosti a nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení RD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    domka1212 Pozri príspevok
    Dobry den prosim vas velmi pekne o radu,
    dna 13.8.2012 som nastupila na MD ktora este trva cca do aprila, domov mi vsak prisiel papier od zamestnavatela ze moje pracovne miesto bolo zrusene a ze ak by som sa chcela momentalne vratit moj pracovny pomer bude ukonceny vypovedou. Mohol mi zamestnavatel nieco taketo poslat je to v sulade zo zakonom? nemal by mi zamestnavatel ponuknut ine pracovne miesto? naco mam narok v pripade ukoncenia pracovneho pomeru? resp co mozem ziadat od zamestnavatela?
    dakujem velmi pekne za odpoved.
    Ak sa do práce nechystáš, a si na na MD nestresuj sa. Neskúšaj podpisovať žiadnu dohodu o skončení PP, ani dávať výpoveď. Si v OD pred výpoveľou od zamestnáv., ak by si niečo také aj podpísala, nebudeš mať nárok na nič. (dohoda, dvýpoveď z tvojej strany)

    Zrusenie pracovneho miesta pocas MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.