Zavrieť

Porady

Ubytovanie pri cesťáku

Pri vyúčtovaní cestovného príkazu zamestnanec doložil doklad za ubytovanie a parkovné z registračnej poklade. Čiže doklad nie je vystavený na firmu. Môžeme si uplatniť DPH? Účtujem na 512?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ja sa riadim -
    V súvislosti s odpočítaním DPH, ktorá sa týka plnení predstavujúcich cestovné výdavky / ubytovanie /, zamestnávateľ (platiteľ DPH) použije 2 postupy :
    Prvý postup : zamestnávateľ nemá právo na odpočet dane zo služieb a tovarov, ktoré vo svojom mene a na svoj účet prijal zamestnanec. V danom prípade zamestnancovi platí zamestnávateľ náhradu výdavkov spojených s pracovnou cestou. Tieto výdavky sa účtujú na účte 512.


    Druhý postup : zamestnávateľ má právo na odpočet dane, ak vo svojom mene a na svoj účet prijal plnenia poskytnuté iným platiteľom dane, ktoré súvisia s pracovnou cestou zamestnanca. Faktúra musí byť vyhotovená pre zamestnávateľa. Výdavky účtuje zamestnávateľ na účte 518.

    Ak zamestnanec prinesie doklad o ubytovaní z ERP - tak ho zaúčtujem na 518 a DPH si uplatním - ostatné výdavky vynaložené na pracovnej ceste zamestnanec vyúčtováva prostredníctvom cestovných náhrad -512 - čiže účtujem o cestovných náhradách

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja treda nie som odbornik, ale preco nie?
    Ved doklad z registracnej pokladne nie je vystaveny na meno .....

    Ubytovanie pri cesťáku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.