Zavrieť

Porady

zmena ZI spolocnikom

Čaute poraďáci!
vo veľa príspevkoch na Porade ohľadom nového spoločníka vo firme ma mätie jedna vec: ak vstupuje do firmy nový spoločník, tak že sa navýši ZI o jeho vklad (nie prevodom OP), tak administratívne nie je predsa potreba robiť Zmluvu o prevode obchodného podielu, však?? Žiadny OP sa predsa nemení, len sa upisuje nový...
a stačí už len Návrh na zmenu zapísaných údajov, nová Spoloč. zmluva s novým spoločníkom, Ustanovenie konateľa a jeho podpisový vzor..



Vďaka sa odpovede, študujem teraz túto problematiku a tu je trochu zádrhel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    dakujem.
    resp ma napadlo: pri pridaní nových predmetov č., treba do formulára napísať iba tie novo pridané, či úúplne všetky?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    peteriak Pozri príspevok
    dakujem.
    resp ma napadlo: pri pridaní nových predmetov č., treba do formulára napísať iba tie novo pridané, či úúplne všetky?
    kolonky su rozdelene na "zapis" a "vymaz"
    novozapisovane predmety napisat do stlpca "zapis", uz zapisane zapisane uz su, takze sa nikam nepisu

    zmluva o prevode OP by byt nemala, ved ten podiel neexistuje, kym sa nevytvori a vytvori sa spol. zmluvou, kde je dany priamo novemu spolocnikovi.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Celý postup pri pribratí nového spoločníka, ktorý pristupuje novým vkladom :

    Ak bol sám : rozhodnutie jediného spoločníka
    Ak boli viacerí spoločníci, tak Zápisnica z MVZ
    Úplné znenie SZ, kde sú premietnuté všetky zmeny.
    Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov
    Ak je nový konateľ, tak aj podpisový vzor konateľa
    ak pribudli nové predmety, tak sa prikladá Osvedčenie.

    Do formulára dávaš zapisovať nové skutočnosti, jedine pri výške ZI sa zapíše výmaz starého a zápis nového imania.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    ďakujem ešte raz, študujem a študujem stále a sem tam sa človek potrebuje uistiť od skúsenejších.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    a na penazny vklad noveho spolocnika musi byt aj urceny spravca vkladu?...resp. ci treba tento vklad vlozit na BÚ , a postupuje sa rovnako ako pri zalozeni sro?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    a na penazny vklad noveho spolocnika musi byt aj urceny spravca vkladu?...resp. ci treba tento vklad vlozit na BÚ , a postupuje sa rovnako ako pri zalozeni sro?

    Tieto slová si vezmi prosím bez urážky. Prečo sa sám púšťaš do vecí, o ktorých nemáš ani páru ?
    Každý by mal robiť to, čomu rozumie. Venuj sa aj ty radšej svojmu biznisu a prenechaj takéto záležitosti ľuďom, ktorí sa tejto problematike rozumejú. Strávil si nad danou problematikou už ako pozerám veľmi veľa času a tvoje kšefty ti zbytočne unikajú. Takto sa teda nepodniká. Kým by ti celý servis okolo zmien v OR urobil niekto iný a hlavne znalý vecí za primeranú odmenu, ty si mohol za ten čas zarobiť aj 3x toľko, čo by si zaplatil za takúto službu.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    Jasné, v poriadku .Ja ďakujem za každú radu a nemám sa prečo urážať veď preto sa pýtam. A máš pravdu, zaberá mi to veľa času a zaoberám sa nepodstatnými vecami. Som typ, že tieto zmeny ako aj založenie sro som spravil sám, no rozumnejšie to je prenechať profíkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.