Zavrieť

Porady

pripocitatelna polozka - oblek

pekny zasnezeny den sa praje,

poprosil by som o radu.
firma kupila konatelovi oblek v hodnote 450eur vyslovene na pracovne ucely.
docital som sa, ze ide o nedanovy vydavok, ktorym sa neznizi danovy zaklad.
ako mam tuto skutocnost spravne zauctovat?

513aú/211 ?
tuto sumu v DP dan z prijmov za daný rok to uvediem v III. časti riadok 7 - vydavky na reprezentaciu s vynimkou reklamnych predmetov podla § 21

vo vykaze ziskov a strat to budem mat, cize mi to znizuje danovy zaklad
postupujem spravne?

dost som sa o tom docital, no nenasiel som presne stanovisko.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    síce Ti to znižuje daňový základ, ale celý účet je nedaňový, čiže celý zostatok dáš do DP ako pripočítateľnú položku na riadku 180 a zároveň uvedieš v tabuľke III. v riadku 7.

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    jasne, rozumiem.

    zauctovane na 513aú, cize zaklad dane je o tuto pripocitatelnu polozku vyssi.

    no v DP ked som uviedol vysledok hospodarenia pred zdanenim r. 100 napr. sumu 1000e (kde uz je v nakladoch aj oblek 450e) a pokracoval som r. 180 pripocitatelna polozka 450e, zaklad dane r. 400 mi dalo 1450e...to znamena ze sumu 450e(oblek) zdanuje sadzbou 19% dava krat.
    tak je to spravne?

    este som sa s tymto nestretol, tak preto tak polopatisticky. dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno správne, základ dane je 1000 plus 450 a z toho 19%, ak už teda nie sú žiadne pripočít. a odpočítateľné položky.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    martinco8 Pozri príspevok
    jasne, rozumiem....no v DP ked som uviedol vysledok hospodarenia pred zdanenim r. 100 napr. sumu 1000e (kde uz je v nakladoch aj oblek 450e) a pokracoval som r. 180 pripocitatelna polozka 450e, zaklad dane r. 400 mi dalo 1450e...to znamena ze sumu 450e(oblek) zdanuje sadzbou 19% dava krat....
    ... nie, nezdanuje dvakrát. Ak by totiž nebol oblek kúpený a účtovaný, tak výsledok hospodárenie by na r.100 nebol 1.000, ale 1.450, ZD na r.400 detto, teda toľko isto, ako v prípade účtovania o obleku a jeho pripočítania k r.100. Suma sumárom - ak by sa nekúpil oblek, zaplati sa toľko isto dane, ako keď sa kúpi a účtuje oblek ako položka zvyšujúca základ dane... teda žiadne zdanenie dvakrát!

    pripocitatelna polozka - oblek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.