Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru a čerpanie dovolenky v poslednom mesiaci

Za rok 2012 mám 5 dní nevyčerpanej dovolenky a je už isté,že si ju tento rok ani nevyčerpám. Chcela by som si ju vyčepať v januári 2013. Pracovný pomer mi ale končí 31.1.2013. Môžem žiadať pri čerpaní starej dovolenky ešte aj 2 dni z novej / mám nárok na 25 dní:12=2dni/Spolu by som tak čerpala 7 dní.
Vopred ďakujem za odpovede a prajem poraďákom príjemný deň.
Naposledy upravil Richard : 07.12.12 at 09:11
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
renataj Pozri príspevok
Dobrý deň
za rok 2012 mám 5 dní nevyčerpanej dovolenky a je už isté,že si ju tento rok ani nevyčerpám.Chcela by so si ju vyčepať v januári 2013. Prac.pomer mi ale končí 31.1.2013.Môžem žiadať pri čerpaní starej dovolenky ešte aj 2 dni z novej / mám nárok na 25 dní:12=2dni/Spolu by som tak čerpala 7 dní.
Vopred ďakujem za odpovede a prajem poraďákom príjemný deň.
Môžeš ale s čerpaním dovolenky,(2 dni) na ktorú ešte ani nárok nevznikol, musí súhlasiť zamestnávateľ.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
renataj Pozri príspevok
Dobrý deň
za rok 2012 mám 5 dní nevyčerpanej dovolenky a je už isté,že si ju tento rok ani nevyčerpám.Chcela by so si ju vyčepať v januári 2013. Prac.pomer mi ale končí 31.1.2013.Môžem žiadať pri čerpaní starej dovolenky ešte aj 2 dni z novej / mám nárok na 25 dní:12=2dni/Spolu by som tak čerpala 7 dní.
Vopred ďakujem za odpovede a prajem poraďákom príjemný deň.
Nárok na dovolenku za mesiac január (dovolenka za odpracované dni), ti vznikne len v prípade, ak v tomto mesiaci vrátane sviatkov odpracuješ 21 dní. Čerpanie dovolenky sa považuje za výkon práce. Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel, ak si ju nevyčerpáš, musí ti ju pri skončení prac.pomeru preplatiť.

Ukončenie pracovného pomeru a čerpanie dovolenky v poslednom mesiaci

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.