Zavrieť

Porady

Neuhradené zádržné

Ahojte, potrebovala by som poradiť ako vyriešiť danú situáciu, ak objednávateľ stavby po uplynutí 5 rokov odmieta uhradiť zádržné. Aby sme sa vyhli súdnemu sporu, dohodli sme sa s objednávateľom, že časť neuhradeného zádržného mu odpustíme. DPH sme pred 5 rokmi odviedli štátu, môžeme si nárokovať vrátenie časti DPH z neuhradenej časti zádržného? Môžeme vystaviť dobropis?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ninocka55 Pozri príspevok
vie mi niekto poradiť?
Dobropis z dôvodu nezaplatenia nie je možný.

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Erika 1982
asi by som navrhovala vytvoriť opravnú položku podľa §20 ods.14, ktorá je daňovo uznaná vo výške 100%, ak je po splatnosti viac ako 1.080 dní (cca 3 roky) a potom budúci rok odpísať pohľadávku.
Alebo 2 možnosť spísať dohodu o odpustení dlhu, ale potom to budeš musieť celé zdaniť...

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

ninocka55
a čo v prípade ak sa zádržné použije na úhradu nákladov na opravu? vtedy tiež nie je možné vystaviť dobropis, resp. že by nám objednávateľ vystavil faktúru?

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Erika 1982
Dobropis je možné vystaviť len v prípade uvedenom v §25 zák. o DPH a toto nie je ten prípad.
Jedine, že by sa zmluvne dohodli (najlepšie písomne) na zľave z ceny a na základe toho by to bolo možné podľa § 25 ods. 1. písm. b.

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Erika 1982
Ale možnosť, že by si firma urobila opravy sama a potom vyfakturovala vám, tak to by tiež išlo.
a následne by ste napísali zápočet.
Naposledy upravil Erika 1982 : 11.12.12 at 11:09 Dôvod: text

Neuhradené zádržné

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.