Zavrieť

Porady

Mesačné prehľady od 1.1.2013

Rada by som sa vás spýtala, či je povinné od 1.1.2013 posielať mesačné prehľady výlučne elektronickou formou, máme len jedného zamestnanca, doteraz sme posielali iba poštou. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Vzor Prehľadu na rok 2013 tu :

    http://www.porada.sk/t205738-vzory-o...ml#post2201892

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Keď už je tu reč o mesačnom prehľade, len doplním, že od 2013 bude znova len dvoj-stranový .... nebudú sa uvádzať údaje o jednotlivých zamestnancoch.
    Akurát nerozumiem, načo do Hlásenia za rok 2012 musia byť uvedení znova všetci aj so všetkými údajmi, keď už v systéme všetko je. Hádam skúšajú, či vieme správne spočítavať?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    posunula sa táto povinnosť elektronicky posielať prehľady na DÚ a to od 1.1.2014. kľudne posielaj v roku 2013 prehľady poštou.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Rozalka Pozri príspevok
    Keď už je tu reč o mesačnom prehľade, len doplním, že od 2013 bude znova len dvoj-stranový .... nebudú sa uvádzať údaje o jednotlivých zamestnancoch.
    Akurát nerozumiem, načo do Hlásenia za rok 2012 musia byť uvedení znova všetci aj so všetkými údajmi, keď už v systéme všetko je. Hádam skúšajú, či vieme správne spočítavať?
    Rozálka, to máš ako so SP a ZP. Tiež všetky informácie posielame mesačne, napr. pri SP vyrábame ELDP, Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti a pritom všetky informácie už dávno majú. To isté platí aj pri ZP, mesačné výkazy posielame a aj tak chcú Ročný súhrnný výkaz.
    Paula Aby mohli od nás naháňať , čo sami domotali a potrebujú si upratať.
    Ivusik_Pampusik
    takže prehľad za december 2012 som mala posielať už ten 2-stranový alebo až za január 2013 budem posielať 2-stranový??? pretože som posielala dnes cez eDane a tam bol ešte ten s rozpísanými zamestnancami

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
    takže prehľad za december 2012 som mala posielať už ten 2-stranový alebo až za január 2013 budem posielať 2-stranový??? pretože som posielala dnes cez eDane a tam bol ešte ten s rozpísanými zamestnancami
    za december ešte po starom, nový budeš posielať vo februári za januárové mzdy

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    Mám takú otázočku ( v podstate poznám aj odpoveď len tak ma to rozčúlilo, že sa musím spýtať , aby som si bola istá či v tomto kocúrkove je to naozaj pravda): Keď zamestnávateľ vyplatil v mesiaci február 2013 preplatky na dani z príjmu zo závislej činnosti zamestnancom na základe ročného zúčtovania dane za rok 2012 vo výške cca 1000 € odpočítava si tento preplatok zo svojej daňovej povinnosti na preddavkoch zo závislej činnosti uvádzanej v mesačných prehľadoch až do konca roa 2013 t.j. posledný v januári 2014 za december 2013 ?
    Ako som sa dočítala v poučení asi ano ! To znamená, že keď zamestnávateľ už nemá toľko zamestnancov a jeho preddavky sú len zanedbateľné bude si svoj preplatok sušiť na ďaňovom úrade do januára, lebo aj keď malá suma, vždy je čo odpočítať a až po roku sa mu už dávno vyplatené peniaze vrátia ???

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak sú jeho preddavky nízke, tak môžete DU požiadať o vrátenie preplatku, v ktorej uvediete, že žiadaný preplatok je v takej výške, že ani do konca decembra 2013 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v § 38 ods. 6 Zákona o dani z príjmov. K tomu je potrebné priložiť Ročný prehľad zúčtovania preddavku na daň podľa pracovníkov za rok 2012.

    Ja som to takto urobila a povedali, že je to OK.
    Naposledy upravil mondes : 22.04.13 at 11:31

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    Ďakujem, aj som si myslela, že to tak urobím zároveň s podaním prehľadu za marec, lebo z 1000 odpočítavať po 1,20 eura ma po prvé nebaví a po druhé je to totálna blbosť Ešte raz ďakujem a pekný deň želám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.