Zavrieť

Porady

Daňové odpisy-zlé účtovanie v minulom roku

V roku 2011 som omylom účtovala odpisy na auto v sume 1000 Eur, ale odpisovať sa už v tomto roku nemalo./doodpisované bolo v roku 2010, len som si to neskontrolovala/ Mali sme v r.2011 stratu asi 5000eur, takže aj tak by sme boli v strate.Prosím ako to teraz opraviť? Musím i napriek tomu, že budeme mať naďalej stratu podať dodatočné daňové priznanie? Alebo stačí v tomto roku zaúčtovať tých 1000 Eur na 082/429? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jonika Pozri príspevok
    V roku 2011 som omylom účtovala odpisy na auto v sume 1000 Eur, ale odpisovať sa už v tomto roku nemalo./doodpisované bolo v roku 2010, len som si to neskontrolovala/ Mali sme v r.2011 stratu asi 5000eur, takže aj tak by sme boli v strate.Prosím ako to teraz opraviť? Musím i napriek tomu, že budeme mať naďalej stratu podať dodatočné daňové priznanie? Alebo stačí v tomto roku zaúčtovať tých 1000 Eur na 082/429? Ďakujem
    Treba podať DDP.

    Jonika je offline (nepripojený) Jonika

    Jonika
    musím opraviť aj súvahu, výkaz a priložiť k DDP? Je na to nejaký termín dokedy to musím podať?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... otázka je zmätočná - od daňových odpisoch sa neúčtuje, účtuje sa o účtovných odpisoch...
    Potrebu DDP treba posúdiť v náväznosti na rozdiel medzi nimi, resp. či oboje boli účtované/uplatnené nesprávne...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... otázka je zmätočná - od daňových odpisoch sa neúčtuje, účtuje sa o účtovných odpisoch...
    Potrebu DDP treba posúdiť v náväznosti na rozdiel medzi nimi, resp. či oboje boli účtované/uplatnené nesprávne...
    V príspevku píše, že účtovala, tak išlo o účtovné.

    Jonika je offline (nepripojený) Jonika

    Jonika
    účtovné odpisy sa mi rovnajú daňovým.
    Tu na porade som našla
    V účtovníctve - si určíš, či je chyba významna alebo nie a podľa toho sa oprava chyby zaúčtuje.
    - bud cez učty 428, 429 - ako chyba významná
    - bud cez pôvodné účty (nákladov,výnosov)- ako chyba nevýznamná

    Ohľadom daní - ak sa Tvoja daňová povinnosť zvyši si povinná podať DDP stále. Nemusíš podať, ak sa Tvoja daňová povinnosť nezvyšuje.

    Teda ak sa mi nezvýši daňová povinnosť-keďže aj tak budeme v strate nemusím podať DDP?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    daňový poriadok
    §16
    (3) Dodatočné daňové priznanie je daňový subjekt povinný podať aj vtedy, ak zistí, že
    a) daň má byť vyššia, ako bola správcom dane vyrubená; rovnako daňový subjekt postupuje aj vtedy, ak zistí, že nadmerný odpočet má byť nižší alebo nárok na vrátenie dane nižší, ako bol správcom dane priznaný,
    b) daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty neobsahuje správne údaje týkajúce sa uskutočnených a prijatých zdaniteľných obchodov za príslušné zdaňovacie obdobie,
    c) daňová strata je nižšia ako bola uvedená v daňovom priznaní.
    Áno aj tak musíš podať DDP.

    Daňové odpisy-zlé účtovanie v minulom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.