Zavrieť

Porady

Zalozenie LLC spolocnosti v usa, nejake vyhody?

zdravim, pri sucastnom zvysovani dani a odvodov je mi az zle, ma nejaku vyhodu zalozit si napriklad LLC v USA? Ma to nejaku vyhodu co sa tyka danenia a odvodov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Americka LLC nema pravo vykonavat podnikatelsku cinnost na uzemi SR. Takze s danami a odvodmi to nie je nijako.
    no ja by som to potrebovala na system adsense, cize irska spolocnost, jedna faktura mesacne nic viac, pri zruseni 40% pausalne a max 5000 eur na rok s cinnostou pri ktorej nedodam ziadne blocky ale len pausalne, je to ukrutne kruta zmena...

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Ak zarabas iba cez adsense, tak si myslim, ze kludne mozes mat aj firmu na Cypre. Nemyslim si, ze domena je dolezita, pretoze neverim, ze google plati nejake dane na Slovensku len kvoli tomu, ze pouziva aj domenu .sk. Mozno je nutne, aby bol server v krajine v ktorej chces platit dane. Ale to fakt neviem. Pripadne dalsia moznost je rozdelit si to. Adsense nezakazuje mat rozne ucty na jednej stranke, dolezity je len sucet 3. Cize ak si das napriklad 3 rozne firmy na tie 3 reklamy, tak vies to trochu korigovat, kde chces mat ake prijmy.
    no presunut weby na zahranicny server by bolo popripade mozne v pohode. Skor by ma zaujimalo ci je mozne sa takto zbavit zbytocnych vydavkoch pretoze to uz je neunosne Taktiez ako to je dalej, ak mam trvaly pobyt tu, podnikanie cez USA, ako by to bolo s soc a zdrav odvodmi na SR a taktiez danenie, ale to by sa uz jednalo o dvojite danenie.

    Preto sa informujem co a ako ale najlepsie by bolo asi najst uctovnika ktory sa s tymto zaobere a moze pomoct.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Urcite sa treba poradit s niekym kto sa tymto zaobera... Myslim, ze su firmy, ktore registraciu firmy v USA ponukaju a tie by mozno vedeli poradit. Kazdopadne ak to je len kvoli daniam, zvazil by som aj ten cyprus Dal som si v googli vyhladat nejaku firmu, co to sprostredkuvava a na Cypre je zrejme dan z prijmu len 10%. Ako sa k tym peniazom legalne dostat, aby sa clovek nedostal do problemov, to je druha vec, ale s tym by asi taka firma vedela poradit. A ta firma co ponuka cyprus ponuka aj Belize a Seychelly a tam je 0% dan, len neaky pausalny rocny poplatok. A napriklad taka Belize nespolupracuje s nikym, ako sme zistili aj v suvislosti s jednym nasim uprchlikom.
    Naposledy upravil majovrabel : 16.12.12 at 05:54
    No uz len najst odbornika, nasla som firmy co to sprostretkuvavaju, kontaktovala som ale zatial nic. Ono to asi take jednoduche teda nebude, to by nad tym rozmyslalo vela podnikatelov. Hlavne by som sa do toho nehrnula ak by som si nebola ista ze to je 100% legalne a nic nehrozi.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak budes mat ako obcan SR s trvalym pobytom v SR zalozenu LLC, budes musiet poziadat v USA ty ako fyzicka osoba o vydanie ITIN. A naskedne profit z LLC budes danit ty ako fyzicka osoba v USA. A to aj v pripade ze sa v USA ani raz neukazes. Zaroven tento prijem zahrnies do svojho danoveho priznania fyzickej osoby v SR a na zaklade zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia si zapocitas dan zaplatenu v USA. Takze je to nezmysel. Lebo v USA su dane z prijmu progresivne.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zaroven poroz na zakladanie spolocnosti v zahranici len tak. POdla nasho zakona o dani z prijmu je danovym rezidentom SR aj taka zahranicna spolocnost, ktora je ovladana co sa tyka rozhodovania o cinnosti spolocnosti nejakym danovym rezidentom SR. cize ak ty budes konatel zahranicnej firmy, tato bude danovym rezidentom SR ako tunajsia tuzemska pravnicka osoba.

    Danove planovanie nie je jednoducha zalezitost. Da sa to, ale je to cim dalej tym narocnejsie a drahsie. Tj. Oplati sa to iba ak zarabas aspon par stotisic eur rocne.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Nezabudaj na to, ze musis dobre ovladat zakony oboch krajin cize aj nase aj tej, kde chces danu offshore firmu zakladat. Nezabudaj aj na medzinarodne zmluvy a podobne. Nezabudaj aj na to, ze ludia, ktory sa zaoberaju zakladanim offshore firiem alebo teda firiem v danovych rajoch napr. na Seychelly, Belize, Dominika, ktory ta zrejme na to nalakali svojim zakaznikom urcite nebudu vysvetlovat nevyhody tychto danovych rajov. Vsade pisu len vyhody a ked sa clovek dostane do problemov nevie ako z toho von.... atd. atd. atd.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Suhlasim s tym, ze to nie je jednoduche, suhlasim s tym, ze sa to oplati az ked clovek zaraba velke peniaze a suhlasim s tym, ze tam moze byt mnozstvo problemov... A hlavna otazka je, ze ci cas straveny vymyslanim ako tie dane neplatit sa neda vyuzit nejakym lepsim sposobom - napriklad na zarobenie viac penazi... Mnohi podnikatelia napr. pouzivaju auto na znizovanie dani... Ked som si to realne rozratal, ze kolko by som tym usetril - ak teda nechcem "pretocit" tachometer kazdy rok, tak auto vo firme nepouzivam a za vsetky aj sluzobne cesty platim zdanenymi peniazmi... To su tie rozhodnutia, ktore clovek musi urobit...

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    Lusia Artuková Pozri príspevok
    zdravim, pri sucastnom zvysovani dani a odvodov je mi az zle, ma nejaku vyhodu zalozit si napriklad LLC v USA? Ma to nejaku vyhodu co sa tyka danenia a odvodov?
    Jednoduchá odpoveď: NIE NEMÁ.
    ----------------------------------
    To čo si ty a ostatní ľudia predstavujú pod pojmom daňový raj, je značne odlišné od skutočnosti.
    Aj to, ako sa tu píše o neplatení daní a vyhýbaniu sa plateniu daní zahraničnými firmami, nemá s tvojimi problémami nič spoločné.
    ---------------------------------
    Oni sa cez daňové raje vyhýbajú a neplatia len daň zo zisku. No a v tvojom prípade (5000 €) je to nicotná daňová povinnosť. Tebe je zle z ostatných finančných výdavkov a to sú odvody a ostatné dane a poplatky. Tie tu platia aj oni.
    Tak zrusenie 40 pausalne je asi najhorsia novinka, pri adsense a podobne si do vydavkoch nedokazete dat skoro nic a maximalny odpocet 440 eur na mesiac oproti niekolkonasobku je teda riadna podpasovka...

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Súhlasím s profesionalom so svojimi klientami začínam riešiť offshore daňové plánovanie až nad VH 100 000 € + ... A keďže tu odoznelo veľa prínosných vecí tak iba nadviažem, ja osobne plánujem offshore ako holdingovú štruktúru pri 100% dcérskych spoločnostiach v štátoch EU aj tretích krajín. Veľmi zjednodušene sa to dá chápať ako postup, ktorý zvolil Google, Microsoft atď. Podľa mňa sa neoplatí riešiť offshore kvôli nahradeniu živnosti v SR... Náklady a náročnosť predčia prínos.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    V USA? Veď tam sú ešte vyššie dane ako u nás ...
    V daňovom raji? Pri tých drobných čo máte z adsense?

    Normálne plaťte všetko tu a využite všetky domáce možnosti na optimalizáciu. Keď to budú milióny, alebo aspoň státisíce, tak porozmýšľajte od daňových rajoch. A ani vtedy to nie je jednoduché.

    Ale fakt neviem ako niekoho napadne zrovna tá Amerika. Z pohľadu západných krajín máme my ešte stále relatívne slušné dane.
    Okrem toho, dane a odvody sa zvyšujú v tejto dobe všade na svete. Aj v USA -fiškálny útes.
    ja som si zalozila spolocnost cez immigrationbiz.sk a som spokojna
    lujza.j Nabuduce odpovedaj na otazku....dnes mas sluzbu...robis reklamu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.