Zavrieť

Porady

zalozenie akciovej spolocnosti

Dobry den, mozem sa opytat, co vsetko treba spravit pri zakladani akciovej spolocnosti. Aky je minimalny vklad. Ake ma byt zakladne imanie. Co vsetko si potrebujem vybavit aby som bola spolocnikom a.s.,okrem zivnostenskeho listu a odpisu z registra trestov? Musim to nahlasit socialnej poistovni? Pridem o rodicovsky prispevok? Kam vsade to musim nahlasit? Vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    monozana Pozri príspevok
    Dobry den, mozem sa opytat, co vsetko treba spravit pri zakladani akciovej spolocnosti. Aky je minimalny vklad. Ake ma byt zakladne imanie. Co vsetko si potrebujem vybavit aby som bola spolocnikom a.s.,okrem zivnostenskeho listu a odpisu z registra trestov? Musim to nahlasit socialnej poistovni? Pridem o rodicovsky prispevok? Kam vsade to musim nahlasit? Vopred velmi pekne dakujem
    Pojem "spoločník v akciovej spoločnosti" neexistuje. Spoločníkom môžeš byť iba v SRO, v akciovej spoločnosti môžeš byť akcionárom, predsedom alebo členom predstavenstva, členom dozornej rady.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Ak zakladat akciovu spolocnost, tak urcite bez vyzvy na upisovanie akcii a teda minimalne zakladne imanie 25000 €. Ak ju zakladas sama, tak v rovnakej hodnote aj minimalny vklad, ktory moze byt penazny i nepenazny, no penazny musi byt splateny pri navrhu na zapis minimalne na 30 % a nepenazny na 100 %. Ak ju zaklada jedna osoba, tak to musi byt pravnicka osoba, rozhodnut sa pre formu a podobu akcie a v pripade listinnych akcii uzaviriet zmluvu s centralnym depozitarom o vedeni zoznamu akcionarov. Zoznam listin potrebnych na navrh na zapis do OR najdes vo vyhlase c. 25/2004 Z.z.
    Akokovek, neviem ci je as pre teba vhodna volba.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    zalobaba Pozri príspevok
    Pojem "spoločník v akciovej spoločnosti" neexistuje. Spoločníkom môžeš byť iba v SRO, v akciovej spoločnosti môžeš byť akcionárom, predsedom alebo členom predstavenstva, členom dozornej rady.
    Terminus technicus mas pravdu, no pri extenzivnom vyklade je akcionar spolocnikom v spolocnosti.
    Ešte by som neopomenul spísanie zakladateľskej listiny vo forme notárskej zápisnice, ktorej súčasťou su stanovy akciovej spoločnosti, ktorá bude potrebná ako pri vybavovaní živnostenskch oprávnení, rovnako tak aj k zápisu akciovej spoločnosti do OR. Odpis ani výpis z Registra trestov nemusíte dokladať na OR a ani na Živnostenský úrad. Jeho vyžiadanie vykoná Živnostenský úrad sám na základe vyplneného tlačiva. K návrhu na zápis akciovej spoločnosti do OR treba priložiť aj vyhlásenie správcu vkladu, podpisové vzory a listinu, ktorou sa preukazuje vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, kde je sídlo spoločnosti, kolkovú známku vo výške 829,50 Eur. Ak bude spoločnosť zapísaná v OR, vykonajte registráciu na príslušný Daňový úrad, ak ste o to nežiadali prostredníctvom Živnostenského úradu.

    S pozdravom

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.

    zalozenie akciovej spolocnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.