Zavrieť

Porady

prac. zmluva

Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc. Pocas PN, alebo cerpania dovoleniek uzatvorime pracovnu zmluvu s nejakym novym pracovnikom na dobu urcitu, kedze na dohodu vratnici pracovat nemozu. Chcem Vas poprosit ci mi nemozete poslat vzor takej prac. zmluvy ako ma vyzerat a co tam doplnit ak ide o zastupovanie. Dakujem velmi pekne.
A este sa chcem opytat ak pracovnicka ktora pracuje na pol uväzku kazdy den, moze pracovat kazdy druhy den po 8hodin?

Este raz vdaka za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    K druhej časti - môže, výšku úväzku treba stanoviť podľa priemerného počtu hodín, ktoré odrobí za tyždeň.

    Aljoska je offline (nepripojený) Aljoska

    Aljoska
    Dakujem Ti velmi pekne. Ak mi vies odpovedat aj na prvu cast budem Ti vdacna. Dakujem a pekny den.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Aljoska
    Dobry den,
    chcela by som Vas poziadat o pomoc. Pocas PN, alebo cerpania dovoleniek uzatvorime pracovnu zmluvu s nejakym novym pracovnikom na dobu urcitu, kedze na dohodu vratnici pracovat nemozu. Chcem Vas poprosit ci mi nemozete poslat vzor takej prac. zmluvy ako ma vyzerat a co tam doplnit ak ide o zastupovanie. Dakujem velmi pekne.
    A este sa chcem opytat ak pracovnicka ktora pracuje na pol uväzku kazdy den, moze pracovat kazdy druhy den po 8hodin?

    Este raz vdaka za skoru odpoved.
    - na krátkodobé zastupovanie, napr. počas PN, je možné použiť DVP. Nie je samozrejme primerané, aby vrátnika rok robil niekto na DVP. Vtedy je primeraný pracovný pomer.
    - vzory pracovnej zmluvy - viď tlačivá a dokumenty na Porade
    - ak ide o krátkodobé zastupovanie na základe pracovnej zmluvy, uviedol by som tam v úvodných ustanoveniach (kde sa uvádza popis prac. činností), že napr."zmluva sa uzatvára na zastupovanie zamestnanca XY" alebo "zmluva sa uzatvára na zastupovanie počas dov. zamestnancov vrátnice" a pod.
    Ja na krátkodobé zastupovanie na vrátnici počas čerpania dovoleniek využívam dohody. Mala som už aj kontrolu a nič na to nevraveli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.