Zavrieť

Porady

pokuta za nedodržanie termínu DÚ

Chcela by som sa spytať, či už z vás niekto mal zaplatiť pokutu za oneskorené odnesenie (dňa 26.) suhrnného výkazu k DPH resp. či by sa dalo napisat odvolanie, ktoré by zobrali a nemuseli by sme platiť pokutu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusy
    Chcela by som sa spytať, či už z vás niekto mal zaplatiť pokutu za oneskorené odnesenie (dňa 26.) suhrnného výkazu k DPH resp. či by sa dalo napisat odvolanie, ktoré by zobrali a nemuseli by sme platiť pokutu.
    Môžeš požiadať o odpustenie podľa zákona o správe daní a poplatkov.Uvedieš skutočnosti, ktoré ti v tom bránili a uvidíš.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak sa nemýlim, k žiadosti treba 500,-SKK kolok, a málokedy odpustia celú pokutu. Pri prípadných ďalších žiadostiach DÚ pozerá aj na to, či už žiadateľ podával takéto žiadosti a zohľadňuje to pri rozhodovaní.
    Je teda na zamyslenie, či v tomto prípade podávať žiadosť, ak by mi vyhoveli a znížili pokutu o 50 %, zaplatil by som im iba 1000,- SKK, ale náklady na to by som mal 500,- SKK. Záver: úspora 500,- SKK, oplatí sa to??? Čo keď o mesiac dostanem DK, nájdu nejakú chybu a na penalizácii budem musieť plaťiť 20000,- SKK. Obdobným postupom by bol výsledný efekt v druhom prípade výrazne priaznivejší pre mňa.

    lusy je offline (nepripojený) lusy

    lusy
    a aké skutočnosti by to mali byť? kedže dph som zaniesla včas ale suhrnný vykaz som zabudla????

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Z vlastnej skúsenosti - za oneskorené podanie súhrnného výkazu je 10.000,-- Sk - § 35 ods. 6 zákona 511/1992 Zb.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Už sa nám to stalo a nič sme s tým nemohli robit len zaplatit pokutu, vtedy bola ešte 2 000 SK. Odvolanie by nemalo význam- vyjadrenie DU.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    má skúsenosti s DÚ také, že radšej zaplatiť drobnú pokutu, ako riskovať potom kontrolu .... ale to tu niekto spomínal

    pokuta za nedodržanie termínu DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.