Zavrieť

Porady

Zaradenie faktúry

Prosím Vás o radu, prišla mi upomienka za neuhradenú faktúru od dodávateľa z júna 2012, nakoľko nám táto faktúra nebola doručená, nemáme ju zaradenú vo svojom účtovníctve. Musím teraz podať opravné daňové priznanie za 6/2012????? alebo by som ju nejako mohla zaradiť do DPH za 11/2012??????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    minarici Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu, prišla mi upomienka za neuhradenú faktúru od dodávateľa z júna 2012, nakoľko nám táto faktúra nebola doručená, nemáme ju zaradenú vo svojom účtovníctve. Musím teraz podať opravné daňové priznanie za 6/2012????? alebo by som ju nejako mohla zaradiť do DPH za 11/2012??????????
    Opravné DP podávame do dátumu riadneho DP, tak že by sa jednalo o dodatočné. To by si musela podať, ak by si mala odberateľskú faktúru, ale z dodávateľskej môžeš nárok uplatniť aj neskôr, ako došlo k dodaniu, najneskôr však v poslednom mesiaci, resp. Q roka, viď §51. Upomienka nie je účtovným dokladom, ani faktúrou, takže si vyžiadaj faktúru., ak ju nemáte.
    Naposledy upravil Tweety : 21.12.12 at 07:48
    marjankaj To platí iba ak tú faktúru má.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ivenka Pozri príspevok
    Môže dať teraz, najneskôr do 12/12
    No zatiaľ má iba upomienku. Nemá faktúru. Teda až dostane faktúru, potom si ju uplatní v období, v ktorom ju dostane. Teda môže to byť aj v januári 2013.
    § 51
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane

    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    renka27 je offline (nepripojený) renka27

    renka27
    tiež mám podobný problém .....
    Pri odsúhlasovaní inventarizácie k 31.12.2012 dňa 08.03.2013 sme zistili, že nám chýba dodávateľská faktúra za mesiac 06/2012. Ak som správne pochopila vyššie citované znenie zákona nemusím robiť dodatočné daňové priznanie za 12/2012 ale môžem si uplatniť odpočet z tejto faktúry v daň.priznaní za 02/2013 keďže sme ho ešte nepodali ??
    A ako to je v JÚ so zaevidovaním faktúry do knihy zaväzkov ? Podľa mňa by mala byť táto nezaplatená faktúra premietnutá aj do výkazu o majetku a záväzkoch k 31.12.2012 .... uvažujem správne
    vďaka všetkým za reakciu

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    chceme vyfakturovať administratívne služby, ale takého nemáme uvedené v predmete živnosti.
    musia byť v predmete aj "administratívne služby" uvedené?
    máme montáže ....
    sprostredkovanie ...
    a iné ..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.