Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať: Pracujem ako obchodný zástupca, denne absolvujem 3 obchodné stretnutia - každé v inom meste. Moja otázka znie: Musím do CP rozpísať podrobne všetky 3 cesty alebo môžem to zapísať hromadne ako jednu cestu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    thomas2 je offline (nepripojený) thomas2

    som začínajúci živnostník, venujem sa zakladaniu nových trávnikov, regenerácii poškodených trávnikov, proste kompletnej trávnikovej agende ...viac thomas2
    Ako SZČO...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thomas2 Pozri príspevok
    Ako SZČO...
    Stačí keď uvedieš začiatok a koniec pracovnej cesty - podstatný údaj pre výpočet výšky stravného.

    thomas2 je offline (nepripojený) thomas2

    som začínajúci živnostník, venujem sa zakladaniu nových trávnikov, regenerácii poškodených trávnikov, proste kompletnej trávnikovej agende ...viac thomas2
    Ďakujem pekne za odpoveď...mám však ešte jednu otázku: Ako vykážem kilometre ktoré som najazdil? Spočítam všetky tri cesty a súčet zapíšem do CP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thomas2 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za odpoveď...mám však ešte jednu otázku: Ako vykážem kilometre ktoré som najazdil? Spočítam všetky tri cesty a súčet zapíšem do CP?
    Ako súvisia km so stravným ?

    Alebo píšeš o knihe jázd ? Auto máš v obchodnom majetku, alebo si budeš uplatňovať sadzbu základnej náhrady + spotrebu PHM ?

    thomas2 je offline (nepripojený) thomas2

    som začínajúci živnostník, venujem sa zakladaniu nových trávnikov, regenerácii poškodených trávnikov, proste kompletnej trávnikovej agende ...viac thomas2
    Auto mám v obch.majetku, na kilometre sa pýtam preto, lebo ich spravím hodne...myslím ako tam zahrniem za najazdené kilometre 0,183 Eur/km?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thomas2 Pozri príspevok
    Auto mám v obch.majetku, na kilometre sa pýtam preto, lebo ich spravím hodne...myslím ako tam zahrniem za najazdené kilometre 0,183 Eur/km?
    Ak máš auto v obch.majetku, nemôžeš si účtovať sadzbu základnej náhrady.
    Tvojim daňovým výdavkom sú odpisy a náklady na prevádzku (spotreba PHM, poistenie MV, náklady na údržbu).

    Sadzbu základnej náhrady + spotrebu PHM si môžeš účtovať iba v prípade, ak vlastné súkr.mot.vozidlo používaš na podnikanie.

    thomas2 je offline (nepripojený) thomas2

    som začínajúci živnostník, venujem sa zakladaniu nových trávnikov, regenerácii poškodených trávnikov, proste kompletnej trávnikovej agende ...viac thomas2
    Áno, používam vlastné motorové vozidlo na podnikanie, zaregistroval som ho na začiatku podnikania na DÚ, platím cestnú daň...To som mal napísať na začiatku, však?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thomas2 Pozri príspevok
    Áno, používam vlastné motorové vozidlo na podnikanie, zaregistroval som ho na začiatku podnikania na DÚ, platím cestnú daň...To som mal napísať na začiatku, však?
    To si mal napísať na začiatku. Teda u teba neide o auto zaradené do obchodného majetku, ako si napísal.

    Vedieš knihu jázd, v ktorej denne eviduješ najazdené km. Miesto výkonu práce môžeš uviesť v poznámke. Ak použiješ SW na evidenciu jázd (napr. ALFA od Kros-u), urobí ti výpočet náhrady + spotreby PHM.

    thomas2 je offline (nepripojený) thomas2

    som začínajúci živnostník, venujem sa zakladaniu nových trávnikov, regenerácii poškodených trávnikov, proste kompletnej trávnikovej agende ...viac thomas2
    Ďakujem veľmi pekne :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.