Zavrieť

Porady

platba na ucet v exekucii

Zdravim vas. Dufam mi budete vediet poradit. Firma v ktorej pracujem, mi poslala vyplatu po treti krat na stary ucet, ktory mam v exekucii napriek tomu, ze uz dva mesiace mi posielala na novy, ktory som nadiktovala, ktory nie je vedeny na mna, nakolko mam po byvalom manzelovi dlhy, z ktorych sa tazko vymotava a som sama s dietatom.
Otazka znie. Je mozne, aby firma poziadala o navratenie penazi, nakolko boli na ten ucet zaslany omylom? Alebo to mam vziat do vlastnych ruk a poziadat banku, aby vratila peniaze na ucet zasielatelatela, nakolko boli zaslane omylom?
Ak to nevyriesim, nebudeme mat ani na slanu vodu, tym padom ani na skolne pre dieta a cestu do prace. Prosim, ak viete, poradte mi. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    radi2606 Pozri príspevok
    Zdravim vas. Dufam mi budete vediet poradit. Firma v ktorej pracujem, mi poslala vyplatu po treti krat na stary ucet, ktory mam v exekucii napriek tomu, ze uz dva mesiace mi posielala na novy, ktory som nadiktovala, ktory nie je vedeny na mna, nakolko mam po byvalom manzelovi dlhy, z ktorych sa tazko vymotava a som sama s dietatom.
    Otazka znie. Je mozne, aby firma poziadala o navratenie penazi, nakolko boli na ten ucet zaslany omylom? Alebo to mam vziat do vlastnych ruk a poziadat banku, aby vratila peniaze na ucet zasielatelatela, nakolko boli zaslane omylom?
    Ak to nevyriesim, nebudeme mat ani na slanu vodu, tym padom ani na skolne pre dieta a cestu do prace. Prosim, ak viete, poradte mi. Vopred dakujem.
    ak nebudú požiadavky exekútora plnené, vie o tom, že si zamestnaná, dá ti exekúciu na mzdu.....a to si ozaj nepomôžeš nijako.......
    to, že porušuješ zákon, vyhýbaš sa exe ani nehovorím.......

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Pokiaľ exekútor vykonáva exekúciu prikázaním pohľadávky z účtu v banke ("účet v exekúcii") a povinný má na tento účet zasielanú mzdu alebo iné príjmy (napr. dôchodok) exekúcii nepodlieha suma, ktorá sa nesmie zraziť pri výkone exekúcie zrážkami zo mzdy (§ 104 ods.2 Exekučného poriadku) :
    (2) Ak má povinný zasielanú mzdu alebo iné príjmy na účet v banke, exekúcii odpísaním z
    účtu v banke nepodliehajú ani prostriedky do výšky sumy, ktorá sa podľa zákona nesmie
    povinnému zraziť z mesačnej mzdy alebo z iných príjmov, a to od momentu, keď táto
    skutočnosť bola banke oznámená. Povinný na žiadosť banky oznámi výšku tejto sumy. Ak
    exekútor nesúhlasí s výškou sumy, ktorú uviedol povinný, pre banku je rozhodujúca
    výška sumy, ktorú označil exekútor.

    Pri realizácii treba postupovať v súčinnosti s Vašou bankou.
    Zasielanie mzdy na iný účet ako bolo uvedené vyššie Vám síce na chvíľu "pomôže", ale v podstate tým porušujete zákon, čo by v krajnom prípade mohlo mať až trestnoprávne dôsledky.

    Neviem aká je výška pohľadávky a kto je (alebo sú) veritelia, ale dávam do pozornosti aj ustanovenie § 56 ods.9 Exekučného poriadku :

    (9) Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o
    postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. Počas plnenia písomnej dohody o postupnom
    splácaní vymáhanej pohľadávky exekútor v exekúcii iným spôsobom nepokračuje.

    Ak oprávnený súhlasí, touto cestou sa dajú nastaviť exekučné splátky na únosnú mieru. Treba však pamätať aj na to, že pokiaľ sú vymáhané aj úroky z omeškania, tieto Vám stále budú nabiehať až do splatenia istiny.
    Tiež treba pamätať na to, že exekútor si z každej vymoženej čiastky sťahuje svoju odmenu - čo je v zásade 20 % + DPH (ak je platca), ak sa neurčuje odmena inak podľa vyhl. č. 288/95 Z.z.

    radi2606 je offline (nepripojený) radi2606

    radi2606
    Dakujem za info, no velmi mi nepomohla. Nikto sa nevyhyba, len nedokazem splatit vsetko naraz.

    platba na ucet v exekucii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.