Zavrieť

Porady

Jednorázová odmena zástupcovi vlastníkov

Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
Centrum Takto ? Iba ak z vlastných prostriedkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seza je offline (nepripojený) seza

    seza
    ďakujem, skôr by ma otázka zaujímala z pohľadu daňového, t.j. či správca neporuší nejaké ustanovenia zákona o dani z príjmov
    P.S. jedná sa presne o 72 bytov

    seza je offline (nepripojený) seza

    seza
    takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov
    privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku
    svojar Dajak tam tie počty nesedia, asi sa pokazila kalkulačka
    mareko veru, nesedia...to bude asi bulharská konštanta :-)

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    seza Pozri príspevok
    Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
    A si si istá, že vieš o čom píšeš?

    U nás firma, ktorá dodala merače, 5 Sk. na jeden, krát 168 v dome, rovná sa 840 Sk. V € je to 27,88 € za rok, merače majú životnosť desať rokov, 278,8 €, to je. Jasné s toho dane, a teraz aj odvody. Vraj do budúcna pre štát. Už teraz má malo. Štát?

    Menili sme, a dali sme rádiovým zberom, teda bez vstupu do bytu, nikto to už nechcel robiť. Soza, ty si to skúsila?

    Ale, správca si to účtuje, tiež za darmo, nehrabe, tiež.

    Máte náklady na teplo. A potom aj náklady na spracovanie podkladov a rozpočítanie nákladov domu na jednotlivé byty v dome. Či nie?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    buchač Pozri príspevok
    ...ježiškové husličky ....teraz ale kúšem do jazyka ....

    240 € ??????....

    72 bytov , pri tých 4 meračoch v 3 - izbovom byte to vychádza , že jeden merač skoro = 1 € ....hééééézky ....

    Ale aj závidím potom ....ja mám za jedno lešnutie na merač tých cca 12 centov ( nechce sa mi lajstra vyberať )....
    Buchy, ja som tiež dostával 1 eur za merač...,tak 3 roky dozadu-už nechodím, nech si to robia sami...,aj ked mám kopu,kopu správcov kamarátov...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    seza Pozri príspevok
    takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov
    privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku

    Nuz, cisto matematicky, 237 EUR / 395 meracov je 0,6 EUR za merac, teda 60 centov za jeden merac !!!!!!!

    Pri cene 0,05 za merac by dokopy za 395 meracov dostal niekto 19,75 EUR ......

    A ak "opisovac" nema zivnost, ze by si tuto sluzu fakturoval, tak bez zmluvy a odvodov+zdanenia to nepojde.

    seza je offline (nepripojený) seza

    seza
    ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    seza Pozri príspevok
    ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?
    No nestaci ... lebo spolocenstvo vlastnikov musi ten vydaj penazi voci niecomu zauctovat .....

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    seza Pozri príspevok
    Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
    seza...ak dobre chápem, máš na mysli zástupcu vlastníkov bytov to značí, že nie ste spoločenstvo vlastníkov bytov a správcu Vám robí správcovská spoločnosť alebo bývalé SBD a on Vám robí aj ročné vyúčtovanie za služby a spravuje dom. Centrumov komentár je v takom prípade správny, lebo žiadny správca takúto jednorázovú odmenu (za odpočty MaR) určite nevyplatí z vlastných prostriedkov...teda z tých, čo mu platíte za správu, ale ak v mesačných zálohových predpisoch platíte nejakú čiastku, tak z toho. Ak vlastníci zaplatíte viac ako on z celej ročnej čiastky preddavkovzaplatí odpočet MaR a ostatné peniaze Vám musí poukázať na účet v banke, na FOaÚ a vyúčtováva to v ročnou vyúčtovaní.

    agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

    agentka2312
    odmenu musia schvalit vlastnici bytov na domovej schodzi , spravca svojvolne o tom nemoze rozhodnut

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    seza Pozri príspevok
    Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
    mravecs Pozri príspevok
    Za všetko sa platí

    za odpočítanie
    za rozúčtovanie

    Ja som dostal pri ponuke PRVN aj ponuku na rozúčtovanie, kde boli možnosti :
    - odpočíta firma (100 % )
    - odpočíta niekto zaškolený z BD (cca 75% )
    Hociktorú z možností potom fakturuje firma.

    Takže ak sa zaujímaš o peniaze z FO, zisti, koľko by za to správca vyplatil firme a porovnaj s tými 240 eurkami
    (tá cena sa mi zdá primeraná tak na asi 70 bytov)

    PS
    Správca vedie JU - tam by to mal mať košer.
    ...ježiškové husličky ....teraz ale kúšem do jazyka ....

    240 € ??????....

    72 bytov , pri tých 4 meračoch v 3 - izbovom byte to vychádza , že jeden merač skoro = 1 € ....hééééézky ....

    Ale aj závidím potom ....ja mám za jedno lešnutie na merač tých cca 12 centov ( nechce sa mi lajstra vyberať )....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verkaz aj u nás je to len 13 centov za jeden merač
    verkaz teraz som si pozrela tak je to za odpísanie a aj za rozúčtovanie za jeden radiátor 1,33 €
    mareko aj mne zostali ústa otvorené, to je teda super džob :-(
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    seza Pozri príspevok
    Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
    seza Pozri príspevok
    ďakujem, skôr by ma otázka zaujímala z pohľadu daňového, t.j. či správca neporuší nejaké ustanovenia zákona o dani z príjmov
    P.S. jedná sa presne o 72 bytov
    seza Pozri príspevok
    takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov
    privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku
    Keď konštruktívne , tak konštruktívne ...

    Viď červené ...

    Bez dohody , bez zmluvy ???
    ...že dajme tomu ...že ešte aj bez podpisu o prevzatí " odmeny "....

    Poviem aj inak .
    Kľudne dohoda , zmluva a podpisy .
    Veď daňové priznanie by to v konečnom dôsledku mohlo poriešiť ....či ?.....

    ...teda aspoň u mňa to tak bude ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    seza Pozri príspevok
    ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?
    ...inak sa ani nedá v tomto " právnom " štáte ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.