Zavrieť

Porady

Daň z MV do roku 2012, motorové vozidlo evidované v CZ

V roku 2010 sme ako spoločnosť podnikajúca na Slovensku zobrali do prenájmu jazdné súpravy evidované v CZ, prihlásila som ich na cestnú daň, z vedomím toho, že veď ich tu používam na podnikanie, musím zane platiť. Za rok 2011 som aj cestnú daň zaplatila.
Teraz som sa dozvedela, že cestnú daň platil aj prenajímateľ v CZ. Kto mal platiť? Ako ďalej postupovať?
Rok 2013 je mi jasný, v tomto poradiť nepotrebujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    grammatika Pozri príspevok
    Ak sa využíva auto zamestnanca, auto je evidované v CZ - daň z MV sa podáva aj platí za rok 2012.
    V roku 2013 už ale auto nepodlieha DzMV v SR.

    Mňa ale zaujíma, miestna príslušnosť - je sídlo zamestnávateľa, však?
    ďakujem
    Áno.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    582/2004 Z. z.Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady

    § 84

    Predmet dane

    (1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O38) (ďalej len „vozidlo"), ktoré je evidované38a) v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov39) (ďalej len „podnikanie").

    (2) Predmetom dane z motorových vozidiel nie je vozidlo
    a) používané na skúšobné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne evidenčné číslo,40)
    b) určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa) je označené ako špeciálne vozidlo.41)
    noo,tak toto by zaujímalo aj mňa.
    -VOZIDLO PREDSA NIEJE EVIDOVANÉ V SR,a dokonca daň za toto vozidlo je zaplatená už v CZ

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    ak je vozidlo pouzivane v SR tak sa plati motorova dan v SR, buduci rok cize dan za rok 2013 uz to platit nebude cudzie SPZ nebudu podliehat motorovej dani v SR

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    martinapo77 Pozri príspevok
    ak je vozidlo pouzivane v SR tak sa plati motorova dan v SR, buduci rok cize dan za rok 2013 uz to platit nebude cudzie SPZ nebudu podliehat motorovej dani v SR
    mozes svoje tvrdenie podlozit prislusnymi paragrafmi?

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak sa využíva auto zamestnanca, auto je evidované v CZ - daň z MV sa podáva aj platí za rok 2012.
    V roku 2013 už ale auto nepodlieha DzMV v SR.

    Mňa ale zaujíma, miestna príslušnosť - je sídlo zamestnávateľa, však?
    ďakujem

    Daň z MV do roku 2012, motorové vozidlo evidované v CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.