Zavrieť

Porady

Zasoby k 31.12.

Ahojte poradaci, kedze robim teraz 1xuzavierku v JU,chcem sa uistit, ci tomu rozumiem spravne.Zivnostnik mi priniesol k 31.12.2005 inventuru,v ktorej som mala stav ks ale samozrejme bez nakup.cien,tak som sa hrabala v dokladoch a musela som si to k 500 polozkam ponahravat,aby som sa dostala v sume v Sk k 31.12. Ale tovar nakupil v hodnote cca 234000,-,trzby evidovane cez ERP mal cca 165000,-,mne tie zasoby vysli len cca 61600,- Sk,myslim si ze to je malo,nemali by byt cca 102000 Sk,ked pocitam, ze pri predaji ma na tovare 20% marzu,tak mi to tak vychadza.Opravte ma ak sa mylim,lebo si s tym neviem poradit.Ale viete ako to chodi v obchodoch,sem-tam sa preda aj bez blocku a ja si myslim, ze tam je ten problem.Poradte mi,prosim.... A este taka podptazocka,on si robi sklad len v exceli, kde ma tovar-nazov,nak.cen.,pred.cena,zisk, prijem,vydaj a akt. stav -take ma porobene stlpce.Staci mu to tak? Nemusi mat skladove karty? K nakupu tovaru nie je povinnost prilozit mi do ucta prijemku? Poradte, ma az cez 500 poloziek tovaru.
Dakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Neviem, či Ti poradím. robím v Alfe takto. Mesačne /sú platcami Dph/ nahodím cez príjemku všetky bloky, ktoré mi dajú ako tovar. Na skl.kartách aj mám predajné ceny. Na konci mesiaca podľa mes.uzávierky z ERP odpíšem cez výdajku toľko tovaru ako je na páske. Zostatok sú logicky zásoby.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tie zásoby určite nie sú v poriadku. Keď má 20% na tovare, potom mu chýba cca 34400,- Sk v nákupnej cene.
    nákupná cena za tovar - 234000,- Sk
    sklad v NC - 61600,- Sk
    predaj cez ERP - 137500,- Sk v NC /+20% - 27500,- Sk/. Keď sčítaš 137500+61600=199100. Chýba mu tovar za 34900,-. Z toho vyplýva, že ak nie je platiteľom dph bolo by vhodné mu z nákupu vyhodiť doklady v hodnote 34900,- Sk, alebo niekomu v tej hodnote ten tovar vyfakturovať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mysimis
    Tie zásoby určite nie sú v poriadku. Keď má 20% na tovare, potom mu chýba cca 34400,- Sk v nákupnej cene.
    nákupná cena za tovar - 234000,- Sk
    sklad v NC - 61600,- Sk
    predaj cez ERP - 137500,- Sk v NC /+20% - 27500,- Sk/. Keď sčítaš 137500+61600=199100. Chýba mu tovar za 34900,-. Z toho vyplýva, že ak nie je platiteľom dph bolo by vhodné mu z nákupu vyhodiť doklady v hodnote 34900,- Sk, alebo niekomu v tej hodnote ten tovar vyfakturovať.

    Súhlasím s Tvojou odpoveďou , ale by som rozmýšľala , pri tom vyhadzovaní dokladov . Prečo by ona mala vyhadzovať doklady , však nech sa s ním porozpráva o čo sa jedná , on dá vysvetlenie a potom môžu robiť uzáver celého problému . Je pravdou aj to , že nemusí mať maržu všade rovnakú a to potom skresľuje verný obraz , i keď nie je verný .
    Ak chcel predávať bez nahodenia do RP , tak takýto predaj resp. i ostatné treba evidovať a riešiť za horúca .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    chudaska
    Ahojte poradaci, kedze robim teraz 1xuzavierku v JU,chcem sa uistit, ci tomu rozumiem spravne.Zivnostnik mi priniesol k 31.12.2005 inventuru,v ktorej som mala stav ks ale samozrejme bez nakup.cien,tak som sa hrabala v dokladoch a musela som si to k 500 polozkam ponahravat,aby som sa dostala v sume v Sk k 31.12. Ale tovar nakupil v hodnote cca 234000,-,trzby evidovane cez ERP mal cca 165000,-,mne tie zasoby vysli len cca 61600,- Sk,myslim si ze to je malo,nemali by byt cca 102000 Sk,ked pocitam, ze pri predaji ma na tovare 20% marzu,tak mi to tak vychadza.Opravte ma ak sa mylim,lebo si s tym neviem poradit.Ale viete ako to chodi v obchodoch,sem-tam sa preda aj bez blocku a ja si myslim, ze tam je ten problem.Poradte mi,prosim.... A este taka podptazocka,on si robi sklad len v exceli, kde ma tovar-nazov,nak.cen.,pred.cena,zisk, prijem,vydaj a akt. stav -take ma porobene stlpce.Staci mu to tak? Nemusi mat skladove karty? K nakupu tovaru nie je povinnost prilozit mi do ucta prijemku? Poradte, ma az cez 500 poloziek tovaru.
    Dakujem pekne za odpoved.
    Skladové karty je potrebné vyhotoviť . Vyhotovuješ ich na základe nákupu čiže faktúry. Cez vystavenú príjemku nahadzuješ na sklad do evidencie . Tieto príjemky sa ku kartám neprikladajú , ale ich máš uložené podľa čísla a na požiadanie si povinná ich predložiť .

    K výdaju tovaru zo skladu treba zasa vypísať výdajku zo skladu . Evidencia detto ako u príjemky .

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Dakujem vám pekne za odpoved, takze moj predpoklad, ze tie zasoby nie su v poriadku bol spravny,neviem ako to vyriesime.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.