Zavrieť

Porady

dohoda a urad prace

Ahojte potrebujem poradit kedze to vsetko pomenili.
Som evidovana na urade prace a robila som do 31.12.12 na dohodu. Teraz mi ju chce predlzit a plat bude taky aby nepresiahol tych 130 eur,aby som ostala na urade prace. Potrebovala by som vediet ze ked teraz donesiem novu dohodu, nevyradia ma z uradu prace?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zamestnávatel ti nemôže predlžiť dohodu (ak bola ukončená 31.12.2012), ale musí vystaviť novú. Na UP ju musíš odniesť pred začiatkom výkonu práce, t.zn. predtým ako v roku 2013 prvý raz nastúpiš na pracovisko. Inak ťa z evidencie UP vyradia.
1 0
damda damda

damda je offline (nepripojený) damda

Len pre upresnenie, tá suma za mesiac nesmie presiahnuť na dohodu 143,40 € u evidovaného nezamestnaného..z evidencie ťa nevyradia, dohodu môžeš mať, no musíš ju doručiť na UP pred začiatkom, tak ako písala Veronika.
0 0
damda damda

damda je offline (nepripojený) damda

od 1.4.2013 sa bude meniť Zákon o zamestnanosti, tak dúfajme, že navrhované zmeny o tom, že evid.nezamestnaní už nebudú môcť pracovať na Dohody neprejde...Treba to v každom prípade sledovať.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Ved to neprešlo ciže to od apríla neplatí, nezamestnaní možu robit aj dalej. Ja mám tiež pokračujúcu dohodu a nehlásil som na UP, dúfam že ma nevyradia
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Treba pokračujúcu dohodu zaniesť na ÚP pred začiatkom nástupu do práce? Je to tá istá dohoda len s tým, že je tam upresnené, že sa jedná o pravidelný príjem. Do SP je nahlásená od 1.1.2013. Ďakujem...
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

damda Pozri príspevok
Len pre upresnenie, tá suma za mesiac nesmie presiahnuť na dohodu 143,40 € u evidovaného nezamestnaného..z evidencie ťa nevyradia, dohodu môžeš mať, no musíš ju doručiť na UP pred začiatkom, tak ako písala Veronika.
Ak je nezamestnaný evidovaný na úrade práce, doteraz nebol zamestnaný, preto nepoberá žiadnu podporu, ani inú štátnu dávku, taktiež jeho príjem z dohody nesmie presiahnuť sumu 143,40 €? Prosím o radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka 335 Pozri príspevok
Ak je nezamestnaný evidovaný na úrade práce, doteraz nebol zamestnaný, preto nepoberá žiadnu podporu, ani inú štátnu dávku, taktiež jeho príjem z dohody nesmie presiahnuť sumu 143,40 €? Prosím o radu.
Max. suma 143,40 sa vzťahuje na každého uchádzača o zamestnanie.
Ak je súčasne poberatelom dávky v hmotnej núdzi, je rozdiel či má uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o prac.činnosti. Každá z nich sa posudzuje inak.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Nie je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a má uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka 335 Pozri príspevok
Nie je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a má uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti.
sleduj príjem, aby nepresiahol stanovenú sumu (bude sa asi od 1.5.2013 - meniť). Prdpokladám, že dohodu odovzdala na UP pred začiatkom výkonu práce.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Ďakujem, Veronika, veľmi si mi pomohla.

Zuzka
0 0
vilmka vilmka

vilmka je offline (nepripojený) vilmka

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Chceme zamestnať človeka evidovaného na úrade práce na dohodu o pracovnej činnosti od 01.02.2013. Musíme jej dať minimálnu mzdu? A tým, že ju zamestnáme na DoPČ nevyradia ju z evidencie? Niekde som čítala, že evidovaný nezamestnaní nemôžu pracovať na žiadnu dohodu. Ďakujem veľmi krásne za všetky odpovede.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vilmka Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Chceme zamestnať človeka evidovaného na úrade práce na dohodu o pracovnej činnosti od 01.02.2013. Musíme jej dať minimálnu mzdu? A tým, že ju zamestnáme na DoPČ nevyradia ju z evidencie? Niekde som čítala, že evidovaný nezamestnaní nemôžu pracovať na žiadnu dohodu. Ďakujem veľmi krásne za všetky odpovede.
Dohodárovi musíte dať hod.min.mzdu. Na dohodu o PČ môže odpracovať max. 10 hod. týždenne, ale jeho mesačný príjem nesmie prekročiť 143,40€, inak ho vyradia z evidencie. Dohodára musíš prihlásiť do SP pred začiatkom výkonu práce a rovnako musí kopiu dohody odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce.

Pripravuje sa novela zákona o službách zamestnanosti, aké budú podmienky po jej schválení - neviem. Zatial dohodári môžu pracovať za podmienok, ktoré som uviedla.
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

vilmka Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Chceme zamestnať človeka evidovaného na úrade práce na dohodu o pracovnej činnosti od 01.02.2013. Musíme jej dať minimálnu mzdu? Áno, od 1.1.2013 platí, že aj dohodár musí mať odmenu z dohody minimálne minimálnu mzdu. Minimálna mzda môže byť mesačná, alebo hodinová. Ja sa vo Vašom prípade prikláňam k tej hodinovej. A tým, že ju zamestnáme na DoPČ nevyradia ju z evidencie?jNie, ak jej príjem z dohody nepresiahne mesačne výšku 65% zo životného minima. Niekde som čítala, že evidovaný nezamestnaní nemôžu pracovať na žiadnu dohodu. Môžu.Ďakujem veľmi krásne za všetky odpovede.
odpoveď v texte
1 0
vilmka vilmka

vilmka je offline (nepripojený) vilmka

Takže musím mu dať hodinovú minimálnu mzdu. A musím ho prihlásiť aj do zdravotnej poisťovne? Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

veronikasad Pozri príspevok
Dohodárovi musíte dať hod.min.mzdu. Na dohodu o PČ môže odpracovať max. 10 hod. týždenne, ale jeho mesačný príjem nesmie prekročiť 143,40€, inak ho vyradia z evidencie. Dohodára musíš prihlásiť do SP pred začiatkom výkonu práce a rovnako musí kopiu dohody odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce.

Pripravuje sa novela zákona o službách zamestnanosti, aké budú podmienky po jej schválení - neviem. Zatial dohodári môžu pracovať za podmienok, ktoré som uviedla.
Veronika, tých 143,40/mesiac už by nemalo platiť, nakoľko sa z dohôd odvádzajú odvody a mne to vychádza tak, že max. hrubá mzdy z dohody môže byť vo výške 139,90eur/mesiac. Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Veronika, tých 143,40/mesiac už by nemalo platiť, nakoľko sa z dohôd odvádzajú odvody a mne to vychádza tak, že max. hrubá mzdy z dohody môže byť vo výške 139,90eur/mesiac. Ak sa mýlim, opravte ma.
Reni, tá suma je vypočítaná z aktuálneho živ.minima a platí do nadobudnutia účinnosti novely Zákona o službách zamestnanosti (do 31.3. alebo 30.4.2013)
Po nadobudnutí účinnosti novely bude iný spôsob výpočtu ako doteraz - 75 % sumy živ.minima (doteraz je 65 % + odvody a preddavky na daň - aj keď sa žiadne neplatia. Sumu vypočítalo Ústredie práce SV a R).

Ešte doplním, že tá suma 143,40€ je v hrubom !!!!!!!
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mzdarka renca Pozri príspevok
Veronika, tých 143,40/mesiac už by nemalo platiť, nakoľko sa z dohôd odvádzajú odvody a mne to vychádza tak, že max. hrubá mzdy z dohody môže byť vo výške 139,90eur/mesiac. Ak sa mýlim, opravte ma.
Renči, na UP stále hovoria že môžeš zarobiť na dohodu 143 eur a drobné ... a ich vysvetlenie prečo neuvádzajú presný príjem, je že ľudí by to mohlo zmiasť a potom by mohli prekročiť ten príjem a museli by ich vyradiť.
Táto info bola podaná mne osobne pred 3 týždňami.
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ďakujem dievčatá, už mi je to jasné
0 0
vilmka vilmka

vilmka je offline (nepripojený) vilmka

Prosím Vás, prihlasujem ho aj do zdravotnej poisťovne a platím zaňho odvody? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vilmka Pozri príspevok
Prosím Vás, prihlasujem ho aj do zdravotnej poisťovne a platím zaňho odvody? Ďakujem.
Pokial nie je poberatelom ČID, prihlasuješ ho aj do ZP a platíš za neho odvody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať