Zavrieť

Porady

Rýchlosť internetu nedosahuje predplatené parametre

Používam internet v okolí Žiliny od firmy Korex, bezdôtové pripojenie cez anténu. V poslednom čase sa v denných hodinách rýchlosť internetu rapídne znížila. Pritom mám zaplatený najdrahší a najrýchlejší balíček služieb (4096/1024kbps). Cez deň sa rýchlosť pohybuje okolo 140kbps čo nedosahuje ani parametre najlacnejšieho pripojenia od tohto poskytovateľa. Naopak v skorých ranných hodinách dosahuje rýchlosť prekračujúcu 400kbps. Je v poriadku, ak sú parametre pripojenia za silnej a slabej prevádzky v takom nepomere? Je v poriadku ak si poskytovateľ účtuje najdrahší tarif za pripojenie, ktorého parametre nedosahujú ani lacnejšie tarify pripojenia? (nejde mi o odpovede typu prečítaj si zmluvu, ale o to, či ma provider vedome neokráda, je mi jasné že pokiaľ v zmluve nie sú jasné garancie parametrov, s poskytovateľom nepohnem. Po skončení závazku však môžem spoluprácu ukončiť)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Je v poriadku ak si poskytovateľ účtuje najdrahší tarif za pripojenie, ktorého parametre nedosahujú ani lacnejšie tarify pripojenia?
    V podstate si si viacmenej odpovedal sam. Ano, je to v poriadku, pokial ta rychlost pripojenia nie je garantovana.

    Ale aby si nepovedal, ze pisem to, co uz vies aj sam. Tak som si otvoril stranku toho providera a ak pri tom pripojeni, ktore spominas 4Mbps/1Mbps vo vseobecnych podmienkach uvadza provider 95% garanciu sirky pasma v case. Takze toto by uz podla mna bol dovor na reklamaciu. Pripojenie nedosahuje parametre, ktore su uvedene v podmienkach pripojenia.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V podmienkách uvádza SLA (Service Level Agrement) - teda istá garancia daných a merateľných parametrov.
    V sučastnosti spoločnosť dobudováva optické pripojenie v rámci mesta Žilina a mikrovlnné vysielače po celej SR s cieľom pokryť budúce požiadavky zákazníkov na distribúciu nielen internetu ale aj hlasu a videa. Zákazníkom poskytujeme garantované pripojenie s SLA (Service Level Agreementom).
    Takéto kolísanie rýchlosti pripojenia je dôvodom ak nie na ukončenie zmluvy pre nedodržanie dohodnutých podmienok, tak aspoň na radikálne zníženie poplatkov.
    Podať reklamáciu dodávanej služby - nedodržiavanie ani minimálnej garantovanej rýchlosti pripojenia.

    Rýchlosť internetu nedosahuje predplatené parametre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.