Zavrieť

Porady

Daňový bónus

Zamestanec mi priniesol rozsudok, ktorý nadobudol právoplatnosť 24.1.2006, že súd rozvádza jeho manželstvo a deti sa zverujú do osobnej starostlivosti matky. Otec- môj zamestnanec bude platiť výživné.
Zatiaľ budú/ asi do leta/ bývať v spoločnom byte, ale ale nebudú viesť spoločnú domácnosť.Manželka je ale domáca. Znamená to, že daňový bónus na deti vyplatím naposledy za mesiac január 2006, a keďže matka detí nepracuje, daňový bónus na deti nedostane nikto.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Anča
    Zamestanec mi priniesol rozsudok, ktorý nadobudol právoplatnosť 24.1.2006, že súd rozvádza jeho manželstvo a deti sa zverujú do osobnej starostlivosti matky. Otec- môj zamestnanec bude platiť výživné.
    Zatiaľ budú/ asi do leta/ bývať v spoločnom byte, ale ale nebudú viesť spoločnú domácnosť.Manželka je ale domáca. Znamená to, že daňový bónus na deti vyplatím naposledy za mesiac január 2006, a keďže matka detí nepracuje, daňový bónus na deti nedostane nikto.
    Ďakujem za odpovede.
    DB za január vyplatíš.
    Ak matka nemá zdaniteľný príjem /nie je zamestnaná, kedy by si mohla DB uplatňovať mesačne/ tak "nie je z čoho".
    Rozvod manželstva neznamená, že nežijú v domácnosti a neuhrádzajú spoločne náklady. Čiže: ak sú rozumní a sa dohodnú otec si môže uplatňovať DB na deti naďalej /spolužitie v domácnosti je podmienkou/ a ak si budú robiť napriek - prídu mesačne o 1080,- Sk. / vychádzala som z toho že majú 2 deti - neviem odkiaľ som to zobrala - samozrejme 540 x počet ks /
    Naposledy upravil Pepa : 28.02.06 at 08:18

    Anča je offline (nepripojený) Anča

    Anča
    Dobre, ale ako to mám prípadnej kontrole z DÚ dokladovať,
    že majú spoločnú domácnosť? Má to zamestnanec poznačiť do daňového vyhlásenia, alebo na to treba nejaké čestné prehlásenie? Jedná sa o 3 deti,takže v prípade preplatku to nie je maličkosť.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    to musí zdokladovať zamestnanec, nie zamestnávateľ. Ale pre pokoj duše by postačilo aj prehlásenie o tom kto si uplatňuje DB.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Anča
    Dobre, ale ako to mám prípadnej kontrole z DÚ dokladovať,že majú spoločnú domácnosť? Má to zamestnanec poznačiť do daňového vyhlásenia, alebo na to treba nejaké čestné prehlásenie? Jedná sa o 3 deti,takže v prípade preplatku to nie je maličkosť.
    No nijak, spoločná domácnosť sa asi dá ťažko zdokladovať /by som povedala nedá sa zdokladovať vôbec/ ak ti nepodpíše zmenu vo vyhlásení, že DB si uplatňovať nebude tak mu ho uplatňuj naďalej. Ja žiadne doklady, vyhlásenia, prehlásenia nevyžadujem /nebudem robiť robotu za DU/.
    Dala by som si tu pozor - nemôžeš vedieť aké vzťahy sú medzi exmanželmi a môže sa stať, že exmanželka v snahe /no šak počkaj veď uvidíš/ urobí niečo "veľmi" rozumné a naozaj môže nastať problém ak by tvrdila, že v domácnosti nežijú. Pre zamestnanca môžeš urobiť jedine to /ale vôbec to nie je tvoja vec/, že si do dokladov doloží čestné prehlásenie podpísané oboma ex, že žijú v domácnosti a spoločne uhrádzajú náklady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.