Zavrieť

Porady

Potrhanne slachy na nohe

Mate niekto skusenosti s potrhanymi slachami na nohe-/chodidlo/?
Zaujimalo by ma, kolko dlho trva liecba,ako prebieha a po akej dobe sa da "normalne" chodit.
Pripadne nejake tipy na urychlenie liecby ...
Naposledy upravil arizona : 05.01.13 at 16:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Toto ????




    Ak hej , nuž

    http://www.behame.sk/index.php?src=c...-ma-to-stretne

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kuk aj tu.... http://www.google.sk/#hl=sk&gs_rn=1&...=40096503&bs=1

    Hamilton je zranený
    V sobotnom zápase Bulls proti Sixers (93:88) bol Rip Hamilton nútený opustiť zápas v tretej štvrtine kvôli zraneniu. Potom sa však vrátil, no vyjadril sa, že cíti bolesť. MRI v nedeľu potvrdila, že má roztrhnutú plantárnu fasciu a nezahrá si jeden až dva týždne.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som si natrhol šlachu niekde v nárte nohy ako 10 ročný .Dodnes to občas bolí.Na šlachy je dobrá nechtíková masť,stále držať v teple.
    arizona V teple? To ma udivuje, skor som myslela, ze na tie krvne zrazeniny je lepsi chlad...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som to myslel s tým teplom tak ,že šlachy a kĺby potrebujú pri bolesti všeobecne teplo.Nosiť pižamo s dlhým rukávom ,rukavice atd.Bolelo ma svojho času zápästie."Baba" mi odporučila teplý zábal .Plienku alebo podobný savý materiál namočiť do teplého vína (tak teplé koľko znesiete) a obaliť postihnuté miesto,zakryť igelitom a nechať pariť.aj trikrát po vychladnutí zopakovať.Robiť zábaly z nechtíková masť (doliečuje uvolňuje šlachy)Na to moje zápästie mi odporučila aj na noc dávať zábal s tej masti a nosiť zápäastie stále v teple odstrihnúť zo siloniek kus a takto zakryť na noc zápästie len aby bolo stále v teple.Ale to všetko platí ako doliečovák pri bolesti nie na akútne natiahnutú šlachu.To poznám z futbalu to sa musí len nechať znehybnené v absolútnom kľude.Niečo podobné ako zlomenina.Čas dliečenia šlachy ja veľmi dlhý .A myslím, že sa to už nikdy nedá na 100% do poriadku.Pripravte sa na to, že bolesť sa bude občas aj po vyliečení ozývať.Základ je stále to držať v teple ,postihnuté miesto nesmie nachladnúť a už vôbec nie robiť prudké pohyby po dlhšom odpočinku .Najmä ak budete po dlhšej dobe vstávať zo stoličky pozor na to.Výborná masť na kĺby a šlachy je Fix krém 1.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    arizona Pozri príspevok
    Neviete niekto poradit, ci biolampa pomaha pri liecbe a ci zmiernuje bolesti?
    možno si aj ty toto našla.... http://biolampy.eu/co_liecia_biolampy.php ...ak nie kuk možno pomôže

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    arizona Pozri príspevok
    Diky moc.
    Hladala som nejake ainfo na nete,ale priznam sa, uz mam z toho chaos
    Nemienim kupovat nejaku lampu za par sto eur,skor nieco lacnejsie. Len neviem, ci su nejake rozdiely v biolampach,infra lampach,horskych slnkach a pod. Ci ucel splni aj napr. nahrievanie horskym slnkom,alebo lacnejsou lampou,alebo musi byt nejaka drahsia,specialna ,ci ide len o znacku a reklamu
    ved to...dnes je ťažké sa orientovať...vždy v tom šípim iba že chcú iba predať....ak nezabudnem opýtam sa zajtra môjho obv.lekára....je zameraný aj na hornú.dolnú konč. a aj napráva....možno bude mať nejaké reálne odporúčanie...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buchač Pozri príspevok
    Lui .....to sú iní ľudia ....myslím doslovne ...
    Nezahrá si , to je fakt ....
    Lenže ak dvaja majú také isté zranenie , povedzme ja a on , tak on bude o tie tri týždne už trojky šmárať a ja budem pokrivkávať po byte ...
    Ide o tú starostlivosť ........ale aj o organizmus jednotlivca ....

    Mne achilovka prdla svojho času .....tiež sa občas ozve .....
    no dobre a to je achilovka ? táto pozdĺžna šľacha?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buchač Pozri príspevok
    Neber doslovne ....myslel som všeobecnú rovinu .....

    Dokonca som ani ten link neotvoril ....


    ...a nie je to tá pozdlžna šľacha.......achilovka predsa spája lýtko s pätou ...
    Ma skúšaš ???
    no ved mi to tak nejako nedávalo súvis...
    moje decko si tamtú o ktorej je reč pre rokmi prerezala, ale nie priečne, ale pozdĺž....ani som nevedela, že je to taká dlhá šľacha...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lujza.j Pozri príspevok
    možno si aj ty toto našla.... http://biolampy.eu/co_liecia_biolampy.php ...ak nie kuk možno pomôže
    Diky moc.
    Hladala som nejake ainfo na nete,ale priznam sa, uz mam z toho chaos
    Nemienim kupovat nejaku lampu za par sto eur,skor nieco lacnejsie. Len neviem, ci su nejake rozdiely v biolampach,infra lampach,horskych slnkach a pod. Ci ucel splni aj napr. nahrievanie horskym slnkom,alebo lacnejsou lampou,alebo musi byt nejaka drahsia,specialna ,ci ide len o znacku a reklamu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buchač Pozri príspevok
    ...žiadosť -prosba ...

    Nestíham ku doktorovi z objektívnych príčin ...
    Popýtaj sa na tenisový lakeť , bolí ma jak fras ...až hen , do ramena cez triceps sa pulzovanie bolesti šíria ...
    buchi...nebudem tam už nejaký sviňa zápal....
    moj chlap máva občas problém s hentým ...dá pirule od bolesti.... kolega mi pre neho stiahol s netu nejaké cvičenie...nekukal si aj také niečo....kolegovi to cvičko pomohlo....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne chirurg odporucil rehabilitacie, vraj pomahaju a nemam si ich zanedbat,aby som nemala dozivotne nasledky.
    Tak som sa sla nahlasit,odhodlana, ze absolvujem vsetko potrebne.
    Zial,volne terminy az od polovice marca.
    Dovtedy si mozem piskat
    Skusam aj vseliake odporucane masti,ale nic moc,nepomahaju, noha boli jak slak,opucha...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    kuk aj tu....
    Hamilton je zranený
    V sobotnom zápase Bulls proti Sixers (93:88) bol Rip Hamilton nútený opustiť zápas v tretej štvrtine kvôli zraneniu. Potom sa však vrátil, no vyjadril sa, že cíti bolesť. MRI v nedeľu potvrdila, že má roztrhnutú plantárnu fasciu a nezahrá si jeden až dva týždne.
    Lui .....to sú iní ľudia ....myslím doslovne ...
    Nezahrá si , to je fakt ....
    Lenže ak dvaja majú také isté zranenie , povedzme ja a on , tak on bude o tie tri týždne už trojky šmárať a ja budem pokrivkávať po byte ...
    Ide o tú starostlivosť ........ale aj o organizmus jednotlivca ....
    220870 Pozri príspevok
    Ja som si natrhol šlachu niekde v nárte nohy ako 10 ročný .Dodnes to občas bolí.Na šlachy je dobrá nechtíková masť,stále držať v teple.
    Mne achilovka prdla svojho času .....tiež sa občas ozve .....
    lujza.j no to som len tak pre orientáciu...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    no dobre a to je achilovka ? táto pozdĺžna šľacha?
    Neber doslovne ....myslel som všeobecnú rovinu .....

    Dokonca som ani ten link neotvoril ....


    ...a nie je to tá pozdlžna šľacha.......achilovka predsa spája lýtko s pätou ...
    Ma skúšaš ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    ved to...dnes je ťažké sa orientovať...vždy v tom šípim iba že chcú iba predať....ak nezabudnem opýtam sa zajtra môjho obv.lekára....je zameraný aj na hornú.dolnú konč. a aj napráva....možno bude mať nejaké reálne odporúčanie...
    ...žiadosť -prosba ...

    Nestíham ku doktorovi z objektívnych príčin ...
    Popýtaj sa na tenisový lakeť , bolí ma jak fras ...až hen , do ramena cez triceps sa pulzovanie bolesti šíria ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    buchi...nebudem tam už nejaký sviňa zápal....
    moj chlap máva občas problém s hentým ...dá pirule od bolesti.... kolega mi pre neho stiahol s netu nejaké cvičenie...nekukal si aj také niečo....kolegovi to cvičko pomohlo....
    Tiež sa domnievam ...no nie sviňa , lež to iné ...slovo začína na " K " ...
    Inak , ja to mám vždy v zime pravidelne ...ale až do takejto fázy sa to nikdy neposunulo ... šak som ip na Paralene...
    Na cvičko nemám , nevydržím ...
    Včera som si síce dal elektroliečbu , ale to je málo ... dnes bude repete ...

    Neurológ sa môže realizovať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.