Zavrieť

Porady

rychlost internetu polopate?

mohol by mi niekto polopate /ako debilovi / vysvetlit ako je to s rychlostou internetu?
pokial viem tak - 1B (bajt) = 8b (bit)
platim si net podla zmluvy s rychlostou 1536/256 kbps
podla stranky speedtest mam - Ping 11ms, download 4.17 Mbps, upload 0.50Mbps

vsimol som si to pri jednom nezvykle rychlom downloade okolo 800kB/s co je ak spravne pocitam 6.4 Mbps?

z tohoto zatial chapem ze mam asi rychlejsi? internet ako v zmluve - lenze free servre v drivivej vacsine nepovolia download rychlesi ako 300kB/s - tak by som si mohol znizit rychlost a usetrit par € mesacne.
Naposledy upravil staleproblem : 05.01.13 at 15:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ano 1B = 8b
    Takze ak mas net 1536/256 kbps, tak ak nieco stahujes v prehliadaci by si mal vidiet 192kB/32kB
    Da sa to vysvetlit jednoducho tak, ze v bitoch sa uvadza rychlost za sekunbu bps a v bajtoch sa uvadza kapacita (velkost suborov).
    Cize ak tahas rychlostou 8 bitov za sekundu (bps) tak za sekundu sa ti na HDD ulozi 1 bajt.
    Ak si na speedtest.net nameral tolko co pises, tak mas vyssi ako uvadza provider
    Ping je odozva: da sa to vysvetlit takto, ze z tvojho PC sa odosiela niekolko paketov na server a s5 a ten ping je cas za ktory sa to stihne, cim nizsi cas, tym lepsie

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    mas aDSL? Ak ano tak tie vyssie rychlosti by sa dali vysvetlit tym, ze aDSL sa zrychlovalo (aj ked mas v zmluve napisane mensie rychlosti). A je dost mozne, ze provider ti uz ani neponukne program s mensou rychlostou.

    AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

    AlbertM
    Ha ha ha, asi prvý človek ktorý sa sťažuje na vysokú rýchlosť internetu veď všetci chcú aspoň 100/10 . Ak máš v zmluve 1,5/0,256 tak platíš za tú službu. Vyššia rýchlosť je BEZPLATNÝ BONUS od prevádzkovateľa.
    ja sa nestazujem - ja sa pytam - niesom na staznosti ale na porade
    v podstate mi ide o to ze platim zbytocne za to co nevyuzivam - realne som schopny vyuzit pri mojich potrebach polovicnu rychlost ako mam teraz / a ano vyzera to tak ze zvysovali rychlost / tak uz len dufat ze nebude problem prejst na nizsiu rychlost a zasa mam dake € usetrene

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    staleproblem
    z tohoto zatial chapem ze mam asi rychlejsi? internet ako v zmluve - lenze free servre v drivivej vacsine nepovolia download rychlesi ako 300kB/s - tak by som si mohol znizit rychlost a usetrit par € mesacne.
    Nepochopil to! Ty si myslíš, že platíš za rýchlosť. Trt makový. Pozri do zmluvy - ak tam máš niečo ako FUP a určitú hodnotu (alebo tzv. neobmedzený) - platíš za službu - poskytnutie internetového pripojenia na server, "udržbu" linky k tebe + počet prenesených dát - pri prekročení podľa FUP ti klesne rýchlosť (to aby si neťahal ako besný a obmedzoval iných).
    Pokiaľ je "neobmedzený", alebo FUP je vysoko postavené, tak máš možnosť viacej stiahnuť za kratší čas.
    A toto si už vôbec nepochopil - toto je napr. len jeden server. Ty však máš pripojenie napr. 4x rýchlejšie, takže môžeš ťahať naraz zo štyroch takýchto serverov ich "plnou" rýchlosťou - teda 4 servery po 300kB/s naraz = rýchlosť tvojho pripojenia na server poskytovateľa.
    misoft Pozri príspevok
    A toto si už vôbec nepochopil - toto je napr. len jeden server. Ty však máš pripojenie napr. 4x rýchlejšie, takže môžeš ťahať naraz zo štyroch takýchto serverov ich "plnou" rýchlosťou - teda 4 servery po 300kB/s naraz = rýchlosť tvojho pripojenia na server poskytovateľa.
    a toto som fakt nepochpil - nikdy mi to nedoslo dik za vysetlenie. teraz uz to je na zvazenie ci znizit rychlost.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neznižuj. Downdate (teda znižovanie) ti asi neprejde. Rýchlosť zostane - skôr ti upravia počet a množstvo prenesených dát. T.z. ak si mal doteraz neobmedzene a FUP napr. pri 2GB dát, môžu ti znížiť na obmedzený s FUP 1GB dát. Ak stiahneš viacej (prešvihneš to) - zacáluješ za dáta navyše i 3x väčšiu sumu. A to by ťa vyšlo aj omnoho drahšie.
    praveze neviem ake maju teraz zmluvy - ale podla starej bolo obmedzenie az po 100GB dat a to je pre mna nedosiahnutelne /je mi jasne ze v tom su stiahnute aj uploadnute data spolu / cena vsak ostavala rovnaka. pomalsi mal o polovicu nizsiu rychlost ale len downloadu a cena za net takmer polovicna - vsetky podmienky boli ale rovnake ako pri tom co mam. cize teraz by mala byt rychlost a podmienky take ako mam v povodnej zmluve pri tom pomalsom a lacnejsom nete. najprv pozriem nove zmluvy a potom este zvazim. dik za rady.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    100GB - za mesiac asi predpokladám. Tak si to prepočítaj na dni v mesiaci = 100/30 = 3GB dát denne. Ak prešvihneš 100GB za týždeň - potom sa len plazíš.
    Každý dáva svoje podmienky.
    Já napr. mám 40Mbit symetricky (download/upload rovnaká rýchlosť), neobmedzený, FUP po 10+10GB (download+upload) teda 20GB na 24 hodín (v čase 23:00-8:00 sa nepočítajú).
    To by teoreticky znamenalo u mňa 600GB dát za mesiac.
    Vakos_SK Tak to máš pecka net Na jeho mieste by som neznižoval rýchlosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.