Zavrieť

Porady

Neviem ci podat danove priznanie :(

Robím popri riadnom zamestnani aj poistovaka (zatial bez zivnosti) dokopi som za rok 2012 zarobil 900€ mam podat danove priznanie? ak ano tak ako (jediný doklad primu je provízny list)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jakub3791 Pozri príspevok
    tak dakujem dufam ze to nieje take zlozite ako to vyzera
    Určite nie, žiadaj si od účtovníčky potvrdenie o príjmoch zo ZČ,(to bude prílohou DP) a podľa neho hravo zvládneš kolónky v DP, dopíšeš príjem z poisť., odpočítaš preddavky na daň zo ZČ, uplatníš NČZD a vypočítaš ZD, zdaníš 19%.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jakub3791 Pozri príspevok
    Robím popri riadnom zamestnani aj poistovaka (zatial bez zivnosti) dokopi som za rok 2012 zarobil 900€ mam podat danove priznanie? ak ano tak ako (jediný doklad primu je provízny list)
    Príjem zo ZČ-zamestnania aj príjem z poisťovania uvedieš do DP typu B. ALebo si zarobil celkovo len 900 €?
    Naposledy upravil Tweety : 05.01.13 at 17:20

    Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

    Jakub3791
    takze v praci ked mi bude uctovnicka robit danove priznanie mam jej povedat a spravi to ona ci dodatocne si to musim sam? este som to totiz nerobil ani som sa stým nestretol.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jakub3791 Pozri príspevok
    takze v praci ked mi bude uctovnicka robit danove priznanie mam jej povedat a spravi to ona ci dodatocne si to musim sam? este som to totiz nerobil ani som sa stým nestretol.
    Účtovníčka v práci nerobí DP ale RZD o ktoré musíš požiadaš, ale nakoľko máš aj iné príjmy, musíš sám podať DP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Jakub3791 Pozri príspevok
    tak dakujem dufam ze to nieje take zlozite ako to vyzera
    len malé upozornenie - ak robíš "poisťováka" - tak si SZČO - so všetkými povinnosťami. tak pozor na to! Na živnosť sa to ani robiť nedá. pre teba platí iný zákon (ale to určite máš v zmluve)

    Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

    Jakub3791
    tak toto mi pomohlo, dakujem lebo som bol stoho hotoví, blizi sa to tak chcem vediet co sa da.

    Neviem ci podat danove priznanie :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.