Zavrieť

Porady

Preradenie auta z majetku do OV a jeho dalsie pouzivanie na podnikanie

Prosim Vas o radu.
Mam zaradene auto v majetku. Od r.2009 ho nepouzivam a je odhlasene aj na DU.
Teraz by som ho chcel preradit do osobneho vlastnictva.
Je mozne takto preradene auto hned pouzivat na podnikanie v tej istej firme kde bolo predtym zaradene v majetku a uplatnit si cestovnu nahradu /km ??
Nie su tam nejake obmedzenia ?
Ako by som mal postupovat ?

dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    odpovedám na starý príspevok, ale pozor, od 1.1.2015 je zmena pre SZČO : kilometrovné sa nedá uplatniť na auto, ktoré bolo vyradené z majetku firmy.
    martinr A ako je to s uplatňovaním výdavkov v prípade ak využíva konateľ s.r.o. svoje súkromné auto, ktoré bolo pred tým vyradené z majetku SZČO?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Auto je majetkom s.r.o., rozhodne predajom s DPH, lebo pri kúpe si s.r.o. odpočítala. Vyradiť z majetku na tomto základe. Musí byť prepísané aj na polícii. Pri živnosti je to inak. Takéto auto je stále majetkom FO. Vyradí z majetku firmy do osobného úžívania a môže ho používať v súvislosti s podnikaním, základná náhrada + spotreba PHL. Neprepisuje na polícii.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uko ďakujeeem. takže v prípade živnostníka len na kartu poznačiť, že k dňu.. preradené do osobného používania, príp. aj vyraďovací prokol? a ako je to s DPH? počíta sa zo zostatkovej ceny alebo z trhovej?
    Antonia Jendrišáková zo zostatkovej
    uko ešte raz ďakujem. takže keď je už odpísané DPH sa neodvádza. veľmi ma zmiatli príspevky na porade, že vraj z pohľadu DPH ide o bezoplatné dodanie a je potrebné odviezť DPH z trhovej ceny....
    Consultix Trhova cena by bola relevantna pri vztahu sro -> fyzicka osoba. V pripade SZCO je to ten isty danovnik, nakolko podnika vo vlastnom mene na vlastny ucet. Ale pozor pri DPH: pri dodaneni DPH vychadzame z DANOVEJ zostatkovej ceny, nie z uctvonej!
      zbaliť
    Ahojte, ja mam podobny pripad. V s.r.o. kde som konatel aj spolocnik, mam danovo (uctovne zatial nie) odpisane auto N1, pri nakupe ktoreho som v r 2009 odpocital DPH. Hladam sposob, ako ho najvyhodnejsie preradit do mojho OV tak, aby som si mohol uctovat nahrady za pouzivanie vozidla podla km+nahrady za phm.

    - Ak by som ho z s.r.o. daroval sam sebe, je potrebne odviest dph z trhovej ceny a nasledne ja ako fyzicka osoba by som mal zdanit tento nepenazny prijem?
    - Ak by som ho daroval tretej osobe, ako by to bolo s DPH a danou z prijmu? Rozlisuju sa tu nejake spriaznene osoby (napr. sestra, matka a pod)?

    Dakujem velmi pekne
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Tvoja otázka je podobná ako mala moja dcéra, keď mala 5 rokov.
    Mamííí, môžem ísť s Aničkou a so MNOU von?
    Mila123 Janko, odpovedal si na ročný príspevok......
    marjankaj No veď uka to tiež zaujíma.
    uko no mňa to úplne vážne zaujíma. ja chcem len preradiť z podnikania do osobného vlastníctva a po prečítaní rôznych príspevkov tu na porade som už celkom domotaná
    uko najmä v tejto otázke príspevky promont maja..... http://www.porada.sk/t229508-mozem-v...z-majetku.html
      zbaliť

    Preradenie auta z majetku do OV a jeho dalsie pouzivanie na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.