Zavrieť

Porady

Príjmy z Nemecka a daňové priznanie

Dobrý deň,
mám tu čierne na bielom potvrdenie o príjmoch z Nemecka. Je tam suma príjmov a v dvoch sumách poistné. Daň žiadna. Ako urobím daňové priznanie? Je to určite spôsob A, a použijem priemerný ročný kurz. Ale čo s daňou? Na všetko mu dám našu 19%-nú???? ĎAKUJEM VŚETKÝM ZA ODPOVEĎ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackatn je offline (nepripojený) mackatn

    mackatn
    Tiež mám podobný problém-3 mes. v nemecku na PZ-daň a odvody zrazené v nem.,čo do DP-aký základ dane? a aby to nebolo jednoduché k tomu živnosť-výkon práce v anglicku od 6/05 do 12/05-príjem v GBP nezdanený.Pomôžete nám niekto. Vďaka, vďaka, vďaka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Diamant
    Dobrý deň,
    mám tu čierne na bielom potvrdenie o príjmoch z Nemecka. Je tam suma príjmov a v dvoch sumách poistné. Daň žiadna. Ako urobím daňové priznanie? Je to určite spôsob A, a použijem priemerný ročný kurz. Ale čo s daňou? Na všetko mu dám našu 19%-nú???? ĎAKUJEM VŚETKÝM ZA ODPOVEĎ
    Kuzr použiješ podľa §31 ZoDP, vyberieš si pre Teba najvýhodnejší spôsob. Daň vypočítaš podľa slovenskej sadzby - 19 %, ale nakoľko v zmluve s Nemeckom máme vyňatie príjmov, tak daň v SR bude nula. Ale priznanie podať musíš aj s uvedením príjmov zo zahraničia.

    Príjmy z Nemecka a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.