Zavrieť

Porady

limit platby hotovosti

ešte jednu otazku limit pre platby hotovosti je 5000 eur, ide o sumu týkajúcu sa jednej faktury však? napr.ak budem mať vystavenu fakturu na 10000 eur, tak 5000 eur môžem mať v hotovosti ,5000 na účet, následne v dalšom mesiaci vystavím fakturu na 8000 eur, tak z tejto dalšej faktury zas 5000 eur môžem mať v hotovosti? neviem patram po internete a nikde som nenašla k tomu príklad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu je zákon

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Tweety, pavol54, majka 62, Andyke, Paula, Melnick
    6

    SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

    SYLVI65
    zitka dakujem čitala som tie príspevky ale ako hovorim dostavam sa do toho kym kolegyna nepride, takže ja som pochopila ked nas sef vyberie z kasy napr.tržbu za týžden 6000 eur a vloží to do banky tak na toto obmedzenie neplatí?
    druhá vec čo ked bude chcieť z kasy 6000 eur ako vyber podnikateľa alebo bude chcieť vložiť tu už obmedzenie platí správne som pochopila dakujem?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    SYLVI65 Pozri príspevok
    zitka dakujem čitala som tie príspevky ale ako hovorim dostavam sa do toho kym kolegyna nepride, takže ja som pochopila ked nas sef vyberie z kasy napr.tržbu za týžden 6000 eur a vloží to do banky tak na toto obmedzenie neplatí?

    Nie , predsa vyberie peniaze z pokladne a ide ich vložiť na podnikateľský účet .

    druhá vec čo ked bude chcieť z kasy 6000 eur ako vyber podnikateľa alebo bude chcieť vložiť tu už obmedzenie platí správne som pochopila dakujem?

    To platí len vtedy, ak by niekomu platil za dodané plnenie . Ale ak sa jedná o osobnú spotrebu - výber z pokladne, podnikateľský vklad do pokladne , resp. výber z pokladne a zároveň vklad na BU , na tieto úkony sa zákon nevzťahuje .
    Odpoveď modrou .

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    K hotovostným platbám mi dnes došla odpoveď na dopyt a zaujímavé je:

    Vyplatenie zisku spoločníka alebo akcionára z pokladne spoločnosti ako platbu v hotovosti nad ustanovenú hodnotu, t. j. nad 5 000 eur zamestnancom oprávneným na odovzdávanie platby v hotovosti, sa považuje za porušenie zákazu platby v hotovosti; osoba, ktorá odovzdá vyplatenie zisku formou platby v hotovosti, sa dopustí správneho deliktu.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    zuzana sustekova Pozri príspevok
    K hotovostným platbám mi dnes došla odpoveď na dopyt a zaujímavé je:

    Vyplatenie zisku spoločníka alebo akcionára z pokladne spoločnosti ako platbu v hotovosti nad ustanovenú hodnotu, t. j. nad 5 000 eur zamestnancom oprávneným na odovzdávanie platby v hotovosti, sa považuje za porušenie zákazu platby v hotovosti; osoba, ktorá odovzdá vyplatenie zisku formou platby v hotovosti, sa dopustí správneho deliktu.
    veď jasné - niekto za pokladňu zodpovedá a teda príjma a vydáva love z nej => zodpovednosť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ALe čo keď tú platbu vykoná niekto, kto nemá oprávnenie? Potom to by už nemalo byť porušením. Veď píšu len o oprávnenom zamestnancovi.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tweety Pozri príspevok
    ALe čo keď tú platbu vykoná niekto, kto nemá oprávnenie? Potom to by už nemalo byť porušením. Veď píšu len o oprávnenom zamestnancovi.
    tweety, neoprávnený tam nemá čo hľadať. pustíš ty neoprávnenú osobu do svojej portmonky?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    srska Pozri príspevok
    tweety, neoprávnený tam nemá čo hľadať. pustíš ty neoprávnenú osobu do svojej portmonky?
    Śak neoprávnený môže byť napr. aj majiteľ. Ale ja ho k tomu nepustím. ale iní môžu.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tweety Pozri príspevok
    Śak neoprávnený môže byť napr. aj majiteľ.
    jedna kasa - jeden pokladník - jedna zodpovednosť - či?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    srska Pozri príspevok
    jedna kasa - jeden pokladník - jedna zodpovednosť - či?
    Jasné, ale v niektorých firmách, kde nemajú poriadok, šarapatí kadekto.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tweety Pozri príspevok
    Śak neoprávnený môže byť napr. aj majiteľ. Ale ja ho k tomu nepustím. ale iní môžu.
    no vidíš? ako sa zbaviť jednoducho zamestnanca - majiteľ urobí nátlak, pokladník povolí a majiteľ ho na minútu vyhodí za hrubé porušenie pd

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    a môže si F.O. - živnostník vybrať zisk z pokladne v sume vyššej ako 5000 €?
    Sú to jeho peniaze, ale na druhej strane F.O-živnostník vypláca úhradu zisku F.O.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.