Zavrieť

Porady

lieky na chudnutie

Existujú nejaké lieky na chudnutie na lekársky predpis? Asi pred dvoma rokmi som užívala Reductil, ale ten stiahli z trhu. A volnopredajným liekom neverím, že sú účinné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ano, da sa chudnut aj pod lekarskym dohladom.
    Ale okrem predpisanych tabletiek treba dodrziavat aj spravnu zivotospravu a zdravy pohyb.
    Samotne tabletky zazraky neprinesu...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ta ephedra je po slovensky efedrin:
    Efedrín“Efedrín je asi najznámejšia látka na odbúravania tuku. V Číne sa používa už najmenej 2000 rokov, pričom jeho zdrojom je rastlina Ma Huang. Efedrín je alkaloid s termogenickými (tepelnými) a anorektickými (chuť potláčajúcimi) účinkami. Efedrín sa používa na liečbu napríklad astmy a bronchitídy. Efedrín nepôsobí na tukové bunky priamo ale sprostredkovane. Po užití sa v tele vylúči noradrenalín a adrenalín. Noradrenalín sa viaže na alfa a beta receptory na tukových a svalových bunkách.(1) Keďže alfa receptory znižujú a beta receptory zvyšujú lipolýzu, celkový účinok je potom určený pomerom alfa a beta receptorov v danom tukovom tkanive. Tento pomer je rôzny pre rôzne partie tela a pohlavie. Ženy majú najnevýhodnejší pomer v oblasti bokov, stehien a zadku, muži v oblasti brucha a bokov. Preto sa v týchto oblastiach len ťažko tuk odbúrava.V svalovom tkanive spôsobuje noradrenalín anabolickú reakciu. Táto nie je veľmi výrazná, pretože polčas rozpadu efedrínu je len 3-5 hodín, prispieva však k udržaniu svalovej hmoty počas diéty a to je pre nás dôležité.(2) Ukazuje to aj nasledujúca štúdia. 14 obéznych žien držalo diétu po dobu 8 týždňov. Jedna skupina dostávala 3 krát denne efedrín a kofeín a druhá placebo. Celkový úbytok hmotnosti bol približne rovnaký u oboch skupín, avšak skupina užívajúca efedrín a kofeín schudla o 4,5 kg viac tuku a o 2,8 kg menej svalovej hmoty.(4)Neviem o nikom, kto by užíval efedrín samostatne. Vždy sa berie aspoň spolu s kofeínom prípadne s aspirínom. Kofeín sám o sebe podporuje odbúravanie tuku, zrýchľuje metabolizmus a bolo ukázané, že významne podporuje účinok efedrínu.(6) Aspirín teoreticky zvyšuje účinok efedrínu, i keď zároveň účinok znižuje tým, že znižuje telesnú teplotu. V štúdiách na obéznych myšiach bolo zistené, že kombinácia efedrín + aspirín mala takmer dvojnásobnú účinnosť oproti samotnému efedrínu.(7) U ľudí však tento efekt nie je taký výrazný a prejavuje sa len u obéznych ľudí.(8)

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    lujza.j Pozri príspevok
    moje decko ide na tú sáčkovú dietu....som z toho na nervy, ale nedá si to vyhovoriť....
    a to je aká??
    lujza.j protissimo

    Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

    Marsyl
    To mi je samozrejme jasné. Len som sa pýtala, či viete o takých liekoch. Lebo viem, že veľa ich bolo stiahnutých z trhu.
    lujza.j pivčo na lekársky predpis.....:-D

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    moje decko ide na tú sáčkovú dietu....som z toho na nervy, ale nedá si to vyhovoriť....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Marsyl Pozri príspevok
    To mi je samozrejme jasné. Len som sa pýtala, či viete o takých liekoch. Lebo viem, že veľa ich bolo stiahnutých z trhu.
    Ved lekar bude vediet presne

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Lujza , brat to vyskúšal a bolo to aj pod dohľadom lekára. Schudol 28 kg za veľmi krátku dobu, ale má ich späť.
    Sú to sáčky a užíva sa striedavo slaná - sladká príchuť ? Je to vysoko bielkovinová diéta?
    Je možné, že nehovoríme o rovnakej diéte.

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    pivko Pozri príspevok
    Salbutamol , clenbuterol.
    salbutamol ani nie clenbuterol ide ale lepsi je ephedra v anglicku volno predajny liek . skusil som to je teda poriadny nakop . pracoval som manualne spal napriklad 4 hodiny rano dal jednu tabletku a isiel ako mašina. pozitivny vplyv ma na kardiovaskularnu vykonnost. ja som to bral hlavne sa ucelom stimulacie nie za ucelom chudnutia ale urcite to pomaha . na svk je drzanie vsak trestnym cinom kedze ide o prekurzor pervitinu. nevhodne pre ludi s machylnost na choroby spojene s cinnostou srdca

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Melnick Pozri príspevok
    Lujza , brat to vyskúšal a bolo to aj pod dohľadom lekára. Schudol 28 kg za veľmi krátku dobu, ale má ich späť.
    Sú to sáčky a užíva sa striedavo slaná - sladká príchuť ? Je to vysoko bielkovinová diéta?
    Je možné, že nehovoríme o rovnakej diéte.
    viem....ja som jej to hovorila, že to móže zrovna dukanku....nééé...ona toto lebo kopec ludí čo má okolo seba z toho schudlo...
    späť kilá...no ak naskočíš na normál stravu to je jasné....to som jej povedala....
    urobila som maximum ,aby som ju odhovorila a navrhla reálne a fungujúce veci....niééé...ona chce rýchlo.....no hold, ale to aj stojí

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    treba ist na chudnutie vedecky. spocitat denny prijem kalorii aky mate. pozorovanim zistit pri akej hodnote ani nepriberate ani nechudnete. potom treba odratat urcite mnozstvo kalorii a chudnut ak sa to zastavi znizit prijem zase o nieco atd. tradicna chyba je rapidne znizenie kalorickeho prijmu prudky pokles vahy chvastanie sa s vahovym ubytkom. problem je ze organizmus na rapidny kaloricky pokles reaguje tym ze sa zacina obavat ze nebude ma dostatok zivin a kedze je adaptabilny prisposobi sa novej situacii a zacne spalovat menej energie . Potom ako sa skonci takato dieta tak ma organizmus pomalsi metaboliymus , subjekt zacne jest viac kalorii organizmus nestiha spalovat a subjekt nabera vahu lahko spat aj pri kalorickom prijme pri ktorom by pred zaciatkom diety chudol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.