Zavrieť

Porady

Pravidelný alebo nepravidelný príjem

Poraďáci ahojte,

čítam, píšem, rozmýšľam a stále viac sa zamotávam. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o Váš názor:

Naša spoločnosť chce uzatvoriť príkazné zmluvy približne s 30 ľuďmi. Budú vykonávať montáž tieniacej techniky, garážových brána a pod.. Spoločnosti bude z vyplatenej odmeny odvádzať daň z príjmu zo závislej činnosti a tiež odvody na zdravotné a sociálne poistenie.

Mám ich prihlásiť ako poberateľov pravidelného príjmu alebo nepravidelného príjmu?

Vyplatenie odmeny bude závislé od toho či príkazník získa a zrealizuje zákazku. V zmysle uvedeného môžu vzniknúť nasledovné prípady:
Príkazník 1: získa a zrealizuje zákazky v mesiacoch január až december - odmena mu bude vyplatená každý mesiac
Príkazník 2: získa a zrealizuje zákazy iba v mesiaci marec, apríl, júl - odmena mu bude vyplatená iba za uvedené mesiace
Príkazník 3: získa zákazy v mesiacoch marec až december - odmena bude vyplatená iba za tieto mesiace.

Naša spoločnosť nevie dopredu určiť, či príkazník získa zákazky v každom mesiaci (t.j. či odmenu bude vyplatená za každý mesiac), alebo či zákazky zrealizuje iba vo vybraných mesiacoch.

Prosím Vás, ako by ste túto situáciu riešili Vy - jedná sa o pravidelný alebo nepravidelný príjem? (v decembri som písala do Sociálnej poisťovne, ale doteraz sa mi nevyjadrili).

Vopred ďakujem všetkým za cenné názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pravidelný alebo nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.