Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie za byvaleho zamestnanca v CR

Dobry den, v roku 2012 som prve 4 mesiace pracovala v CR. Potom som z CR odisla a uz som az do konca roku nikde nepracovala. Skontaktovala som svojho byvaleho zamestnavatela v CR, aby mi urobil rocne zuctovanie za rok 2012. Odpovedali mi, ze zuctovanie mi mozu urobit, len ak som v CR pobyvala viac ako 180. V opacnom pripade si mam podat danove priznanie na Slovensku.

1. Moze mi byvaly zamestnavatel odmietnut urobit rocne zuctovanie?
2. V pripade ze ano, naozaj staci podat danove priznanie na SR. Voci CR nemam ziadnu povinnost?

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivka007 Pozri príspevok
    Dobry den, v roku 2012 som prve 4 mesiace pracovala v CR. Potom som z CR odisla a uz som az do konca roku nikde nepracovala. Skontaktovala som svojho byvaleho zamestnavatela v CR, aby mi urobil rocne zuctovanie za rok 2012. Odpovedali mi, ze zuctovanie mi mozu urobit, len ak som v CR pobyvala viac ako 180. V opacnom pripade si mam podat danove priznanie na Slovensku.

    1. Moze mi byvaly zamestnavatel odmietnut urobit rocne zuctovanie?
    2. V pripade ze ano, naozaj staci podat danove priznanie na SR. Voci CR nemam ziadnu povinnost?

    Dakujem za odpoved
    DP podáš na Slovensku aj z príjmov v ČR.

    ivka007 je offline (nepripojený) ivka007

    ivka007
    Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ma pravdu, uz nie si danovym rezidentom CR, kedze si sa tam nezdrziavala viac ako 180 dni v roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivka007 Pozri príspevok
    Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.
    Napísala som, že podáš DP aj z príjmov v ČR. V DP budú všetky príjmy za rok 2012. Určite máš potvrdenie o príjmoch od zamestnáv. v ČR. AK nie, vyžiadaj si ho.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ivka007 Pozri príspevok
    Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.
    Nie, DP podavas len v krajine, kde si danovym rezidentom, aj z prijmov v inych krajinach.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.01.13 at 11:22 Dôvod: danovy prezident ...krasny preklep :o)

    ivka007 je offline (nepripojený) ivka007

    ivka007
    Dakujem vam za odpoved. Mam este jednu otazku - aj ked nemusim, mozem si podat v CR danove priznanie sama, aby mi vratili dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivka007 Pozri príspevok
    Dakujem vam za odpoved. Mam este jednu otazku - aj ked nemusim, mozem si podat v CR danove priznanie sama, aby mi vratili dane?
    Nie, nemôžeš, podáš ho u nás. Veď už sme písali, že si rezidentom SR, tu podávaš DP.

    erah je offline (nepripojený) erah

    erah
    Dobrý deň.
    Manžel v roku 2012 pracoval v ČR, PL a v SR. Slovenská firma, má stále prevádzkarne v ČR aj v PL. V mesiacoch keď pracoval v zahraničí, tam aj platil dane. V roku 2010 si podal DP na Slovensku - z celosvetových príjmov a zároveň aj v ČR, kde mu bola
    daň vrátená. Platí to aj pre rok 2012?
    Môže mi niekto poradiť?

    Rocne zuctovanie za byvaleho zamestnanca v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.