Zavrieť

Porady

Daňové príznanie FO za rok 2012 -lehota na podanie , základné číselné údaje

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dokumenty z DRSR k daňovému priznaniu FO typ A a B za rok 2012

- Základné číselné údaje súvisiace s podaním daňového priznania k dani z
príjmov fyzickej osoby za rok 2012

- Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov za rok 2012
Naposledy upravil Zita5 : 10.01.13 at 19:51
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zitka a to si hovoríš kamoška????
Nevedela si ten 2. apríl 2013 prepísať na 30.jún 2013 ???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Melnick Pozri príspevok
Zitka a to si hovoríš kamoška????
Nevedela si ten 2. apríl 2013 prepísať na 30.jún 2013 ???
Majka ak by to malo záležať odo mňa a výlučne teda len odomňa , tak termín je aj 31.12.2013 a v pohodičke môžete pracovať .Zatiaľ by boli už určite aj tlačivá v papierovej forme vytlačené ...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Melnick Pozri príspevok
Zitka a to si hovoríš kamoška????
Nevedela si ten 2. apríl 2013 prepísať na 30.jún 2013 ???
Zitka prepísala názvy pdf súborov (v prílohe). Neviem prečo nenechala pôvodné - dzmv.
Veď nech všetci vidia akí "odborníci" nám poskytujú info týkajúce sa daní.
Žeby k tomu pristupovali "daň ako daň"?
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
Zitka prepísala názvy pdf súborov (v prílohe). Neviem prečo nenechala pôvodné - dzmv.
Veď nech všetci vidia akí "odborníci" nám poskytujú info týkajúce sa daní.
Žeby k tomu pristupovali "daň ako daň"?
Presne tak , ja som myslela, už nevidím a že stále sa mi motá iný dokument ...bolo tam ako píšeš ....napr. dzmv číselné údaje alebo ....dzmv lehota ...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zita5 Pozri príspevok
Majka ak by to malo záležať odo mňa a výlučne teda len odomňa , tak termín je aj 31.12.2013 a v pohodičke môžete pracovať .Zatiaľ by boli už určite aj tlačivá v papierovej forme vytlačené ...
..no ja by som dal bez termínu (nemuseli by sa sledovať)

..a keď ma zvolíte....tak to bude.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Informácia k predĺženiu lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby a právnickej osoby

POZOR ZMENA : Od 1.1.2013 daňovníci nemôžu oznámiť miestne
príslušnému daňovému úradu predĺženie lehoty na podanie daňového
priznania a tým aj zaplatenie dane, okrem daňovníkov, ktorých súčasťou
príjmov sú aj príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.

Podľa ustanovenia § 52t ods. 7 zákona o dani z príjmov ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b)
sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie
pripadne na kalendárny rok 2013.
Z uvedeného vyplýva, že daňovník, ktorému posledný deň lehoty na podanie daňového
priznania k dani z príjmov pripadne na kalendárny rok 2013, nemôže použiť ustanovenia § 49
ods. 3 písm. a) a b) zákona o dani z príjmov a predĺžiť si lehotu na podanie tohto daňového
priznania na základe oznámenia. Výnimku majú len daňovníci, ktorých súčasťou príjmov sú
príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.
9 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky

Informácia k tlačivám daňových priznaní za rok 2012

Daňové priznania k dani z príjmov za rok 2012
Tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb a právnických osôb za rok
2012 sú umiestnené na internetovej stránke Finančnej správy SR v sekcii daňovej, v ponuke
Daňové tlačivá/ Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá/ Daň z príjmov.

Tieto tlačivá je možné vytlačiť a po vyplnení predložiť na miestne príslušný daňový úrad.
Tlačivá k dani z príjmov zo závislej činnosti sú umiestnené na internetovej stránke v ponuke
Daňové tlačivá, Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá
- Hlásenia, prehľady, ročné zúčtovania pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti
určené podľa §5 zákona o dani z príjmov MF SR
- Žiadosti, potvrdenia a oznámenia pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti
určené podľa §5 zákona o dani z príjmov Finančným riaditeľstvom SR (FR SR)
Ostatné tlačivá pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti.
Tieto tlačivá je možné vytlačiť a po vyplnení predložiť na miestne príslušný daňový úrad.

Tlačivá daňových priznaní, hlásení a prehľadov na vyplnenie na internetovej stránke aj so
súčtovými kontrolami budú k dispozícii v aplikácii eDane do konca januára.
Účtovné výkazy za rok 2012
Účtovné výkazy pre účtovné jednotky účtujúce v sústave jednoduchého a podvojného
účtovníctva sú umiestnené na internetovej stránke Finančnej správy SR v sekcii daňovej,
v ponuke Daňové tlačivá/ Účtovné výkazy pre účtovné jednotky účtujúce v sústave
jednoduchého účtovníctva a účtovné jednotky účtujúce v sústave podvojného účtovníctva.

Tieto tlačivá je možné vytlačiť a po vyplnení predložiť na miestne príslušný daňový úrad.
Tlačivá účtovných výkazov na vyplnenie na internetovej stránke aj so súčtovými kontrolami
budú k dispozícii v aplikácii eDane do konca januára.

Presný termín kedy budú k dispozícii tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov a účtovné
výkazy v aplikácii eDane bude zverejnený na internetovej stránke finančnej správy.
Vypracovalo: Finančné riaditeľstvo SR Banská Bystrica
Odbor podpory a služieb pre verejnosť
január 2013
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
1
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Informácia k plateniu dane z príjmov a preddavkov na daň z príjmov

1) Platenie dane za rok 2012
Daňovník dane z príjmov daň na úhradu uvedenú v daňovom priznaní za zdaňovacie
obdobie roka 2012 je povinný zaplatiť do 2. apríla 2013.
Číslo účtu na úhradu dane z príjmov sa skladá z predčíslia označujúceho daň z
príjmov, zo základného čísla účtu označujúceho daňový subjekt a z identifikačného
kódu Štátnej pokladnice.
Ku každej platbe dane je potrebné uviesť aj správny variabilný symbol.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Oznámenie daňovníka o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani
z príjmov za rok 2012


Daňovník, ktorého súčasťou príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí a je
povinný podať daňové priznanie, si na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi
dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 zákona o dani
z príjmov (do 2.apríla 2013) môže predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania najviac
o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na
posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. V tejto predĺženej lehote je daň
aj splatná.

Oznámenie nemá predpísanú formu, avšak je potrebné aby obsahovalo aspoň nasledovné
údaje:

- identifikáciu daňovníka (meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu fyzickej osoby,
resp. obchodné meno a sídlo právnickej osoby, identifikačné číslo organizácie
a identifikačné číslo daňového subjektu, ak mu bolo pridelené pri registrácii, alebo iný
identifikátor pridelený správcom dane),
- skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí,
- predĺženú lehotu podľa druhej vety § 52t ods. 7 zákona o dani z príjmov,
- vlastnoručný podpis osoby, ktorá oznámenie podáva (a odtlačok pečiatky tejto osoby,
ak ju vlastní).

Takúto predĺženú lehotu je možné v odôvodnených prípadoch opätovne predĺžiť najviac o tri
kalendárne mesiace, a to na základe žiadosti daňovníka podanej príslušnému správcovi dane
najneskôr 15 dní pred uplynutím predĺženej lehoty na podanie daňového priznania (žiadosť
nemá predpísanú formu).
Žiadosť nepodlieha správnemu poplatku.

Vypracovalo: Finančné riaditeľstvo SR Banská Bystrica
Odbor podpory
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/t208378-plateni...-2003-z-z.html
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prikladám aj túto tému aby to bolo všetko spolu
http://www.porada.sk/t206886-danove-...cke-osoby.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Majka ak by to malo záležať odo mňa a výlučne teda len odomňa , tak termín je aj 31.12.2013 a v pohodičke môžete pracovať .Zatiaľ by boli už určite aj tlačivá v papierovej forme vytlačené ...
... si sa zbláznila? ešte aj na Vianoce by ťa s dokladmi otravovali.
Pamätáte sa, keď bol termín 15.2.? v prvom roku nám to síce posunuli na 28.2., ale my sme sa to dozvedeli, až keď sme mali všetko hotové toho 15. a došli sme domov
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
1
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012


Kedy zamestnanec môže požiadať zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,
o vykonanie ročného zúčtovania.


Zamestnanec, ktorý mal v roku 2012 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti (§ 5) a
nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup
podľa § 43 ods. 7 (príjmy, z ktorých bola daň vybraná zrážkou sa rozhodol zahrnúť do úhrnu
príjmov a z nich zrazenú daň považovať ako preddavok na daň) môže najneskôr do 15. februára 2013 písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy odvšetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a
daňový bonus.

Vypracovalo: Finančné riaditeľstvo SR Banská Bystrica
Odbor podpory a služieb pre verejnosť
január 2013
7 0
Petrucci2 Petrucci2

Petrucci2 je offline (nepripojený) Petrucci2

Zdravím Vás poraďáci.

Neviem sa tu príliš dobre orientovať a preto mi odpusťte ak píšem do nesprávnej témy.

Mám nasledujúci problém. Budem sa snažiť vyjadrovať zreteľne :-)

Od 1.1.2012 som bol zamestnancom jednej spoločnosti. 9.10.2012 som u tohto zamestnávateľa skončil a prešiel som k druhému zamestnávateľovi. Minulý týždeň mi mzdárka u môjho aktuálneho zamestnávateľa oznámila že na to aby mi mohla urobiť Ročné zúčtovanie daní za rok 2012 bude potrebovať potvrdenie o príjme od môjho predošlého zamestnávateľa u ktorého som bol zamestnaný v roku 2012, čo je pochopiteľné.

Následne som písomne požiadal svojho predchádzajúceho zamestnávateľa aby mi zaslal potvrdenie o príjme za rok 2012 pre potrebu ročného zúčtovania, ktoré mi bude robiť môj súčastný zamestnávateľ.

Starý zamestnávateľ mi ale namiesto "Potvrdenia o príjme zo závislej činnosti FO za rok 2012" zaslal vyplnené "Ročné zúčtovanie za rok 2012" aj keď som ho o to nepožiadal. Toto zúčtovanie ale nemôže byť kompletné nakoľko som posledné dva mesiace minulého roka pracoval už u nového zamestnávateľa.

Chcem sa teda opýtať čo mám robiť. Môže mi vôbec ešte môj nový zamestnávateľ urobiť Ročné zúčtovanie keď to už urobil ten starý aj keď som ho o to nežiadal a keď v tomto zúčtovaní nemám započítané príjmy za posledné mesiace roka 2012? Ďakujem
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zitka, veľmi pekne ďakujem za aktuálne info a za to, že sa o nás tak pekne staráš a pridávaš stále nové a nové prílohy.
Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Petrucci2 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.

Neviem sa tu príliš dobre orientovať a preto mi odpusťte ak píšem do nesprávnej témy.

Mám nasledujúci problém. Budem sa snažiť vyjadrovať zreteľne :-)

Od 1.1.2012 som bol zamestnancom jednej spoločnosti. 9.10.2012 som u tohto zamestnávateľa skončil a prešiel som k druhému zamestnávateľovi. Minulý týždeň mi mzdárka u môjho aktuálneho zamestnávateľa oznámila že na to aby mi mohla urobiť Ročné zúčtovanie daní za rok 2012 bude potrebovať potvrdenie o príjme od môjho predošlého zamestnávateľa u ktorého som bol zamestnaný v roku 2012, čo je pochopiteľné.

Následne som písomne požiadal svojho predchádzajúceho zamestnávateľa aby mi zaslal potvrdenie o príjme za rok 2012 pre potrebu ročného zúčtovania, ktoré mi bude robiť môj súčastný zamestnávateľ.

Starý zamestnávateľ mi ale namiesto "Potvrdenia o príjme zo závislej činnosti FO za rok 2012" zaslal vyplnené "Ročné zúčtovanie za rok 2012" aj keď som ho o to nepožiadal. Toto zúčtovanie ale nemôže byť kompletné nakoľko som posledné dva mesiace minulého roka pracoval už u nového zamestnávateľa.

Chcem sa teda opýtať čo mám robiť. Môže mi vôbec ešte môj nový zamestnávateľ urobiť Ročné zúčtovanie keď to už urobil ten starý aj keď som ho o to nežiadal a keď v tomto zúčtovaní nemám započítané príjmy za posledné mesiace roka 2012? Ďakujem
Určite ti poslal už spracované RZD ? Nebola to len žiadosť o vykonanie RZD, ktorú treba vrátiť do 15.2.2013 ?
0 0
Petrucci2 Petrucci2

Petrucci2 je offline (nepripojený) Petrucci2

veronikasad Pozri príspevok
Určite ti poslal už spracované RZD ? Nebola to len žiadosť o vykonanie RZD, ktorú treba vrátiť do 15.2.2013 ?
Je to "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012"
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Petrucci2 Pozri príspevok
Je to "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012"
Tak mu ho vráť späť a žiadaj o zaslanie Potvrdenia o zdanitelných príjmov.
"Šikovná" účtovníčka - neviem na základe čoho ho urobila, keď od teba nemá Žiadosť o vykonanie RZD.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

opora v zákone je § 38 ZDP...pripájam...

§ 38
Ročné zúčtovanie
[jump=hore]Na začiatok[/jump]

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

(2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.


0 0
Petrucci2 Petrucci2

Petrucci2 je offline (nepripojený) Petrucci2

veronikasad Pozri príspevok
Tak mu ho vráť späť a žiadaj o zaslanie Potvrdenia o zdanitelných príjmov.
"Šikovná" účtovníčka - neviem na základe čoho ho urobila, keď od teba nemá Žiadosť o vykonanie RZD.
No to neviem ani ja.

A nedá sa to spraviť tak že by som mzdárke u môjho nového zamestnávateľa doniesol ročné zúčtovanie ktoré mi poslal starý zamestnávateľ a ona by mi na základe toho urobila nové Ročné zúčtovanie s kompletnými príjmami za rok 2012?

Ale takto to asi nechodí však? :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať