Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmov

Ahojte,súrne potrebujem objasniť pár vecí.Prišli mi tri výzvy z daňového úradu na zaplatenie úrokov z omeškania,pretože som bola povinná platiť štvrťročné preddavky vo výške 419,68€.Táto suma 419,68€ bola vyčíslená na všetkých troch rozhodnutiach,no vždy s iným dátumom splatnosti.V roku 2011 som platila daň 1590,12€.Do sociálnej poisťovne som mala mesačne platiť cca 173€,no táto povinnosť mi vznikla až od 1.07. 2011.Prvá splatnosť na úrokoch za 1/4 je 30.06.2011.Za čo im mám teda platiť.Suma za štvrťrok 419,68€ je nejaká čiastka zo sumy,ktorú som bola povinná platiť soc. poisťovni alebo je to dalšia suma,ktorú som mala platiť ešte okrem mesačných odvodov? Dakujem všetkím za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Daňový úrad od Teba určite nepýta úrok z omeškania pri úhrade preddavkov na sociálne poistenie.
    Zrejme Ti vznikla povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov. Pozri túto tému nájdeš tam tabuľku na výpočet preddavkov (do nej dosaď údaje z DP a uvidíš či si mala platiť preddavky...):

    http://www.porada.sk/t78376-p18-pred...ml#post2206023

    Preddavky na daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.