Zavrieť

Porady

najom garaze

Dobry den.chcem sa informovat ohladom najmu garaze.ked firma platca dph prenajima garaz platcovi dph prenajima s dph?a ked firma platca dph prenajma garaz fyzickej osobe je to oslobodene od dane?alebo prenajom garazi sa fakturuje vzdy s dph bez ohladu nato ci sa prenajima platcovi alebo fyz..osobe?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    konečný spotrebiteľ platí DPH vždy... t.j. ak sa prenajíma fyzickej osobe, tá bude platiť nájom + DPH... ak si to prenajímajú dvaja platcovia DPH platia čiastku aj s DPH, avšak následne si môžu uplatniť odpočet...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ice dive Pozri príspevok
    no ak by fyzická osoba neplatila DPH tak by DPH nemala zmysel... lebo spravidla tú DPHčku platí koncový užívateľ, ktorý si ju nemá kde a ako uplatniť... pozri si každý jeden blok z registračnej pokladne a polož si otázku kto platí DPH...
    Paradoxne celú DPH platí vždy neplatca, platcovia platia len rozdiel
    Ice dive však hovorím vždy si to odskáče v reťazci ten posledný

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    5marcela55 Pozri príspevok
    Dobry den.chcem sa informovat ohladom najmu garaze.ked firma platca dph prenajima garaz platcovi dph prenajima s dph?a ked firma platca dph prenajma garaz fyzickej osobe je to oslobodene od dane?alebo prenajom garazi sa fakturuje vzdy s dph bez ohladu nato ci sa prenajima platcovi alebo fyz..osobe?dakujem

    A ked sa možem opýtať,

    o akú čiastku /mesačne/ za prenajom garáže ide ??

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    a nie je to teda tak ze fyzickej osobe sa najom fakturuje bez dph?pretoze mi bolo povedane ze pri fyz.osobach je najom garaze oslobodeny od dane.chcem to vediet na isto pretoze kazdy hovori inak.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    5marcela55 Pozri príspevok
    a nie je to teda tak ze fyzickej osobe sa najom fakturuje bez dph?pretoze mi bolo povedane ze pri fyz.osobach je najom garaze oslobodeny od dane.chcem to vediet na isto pretoze kazdy hovori inak.
    Nie, nie je to tak. Aj Fo platí daň.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    5marcela55 Pozri príspevok
    a nie je to teda tak ze fyzickej osobe sa najom fakturuje bez dph?pretoze mi bolo povedane ze pri fyz.osobach je najom garaze oslobodeny od dane.chcem to vediet na isto pretoze kazdy hovori inak.
    no ak by fyzická osoba neplatila DPH tak by DPH nemala zmysel... lebo spravidla tú DPHčku platí koncový užívateľ, ktorý si ju nemá kde a ako uplatniť... pozri si každý jeden blok z registračnej pokladne a polož si otázku kto platí DPH...

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    bolo mi povedane ze ak firma prenajme garaz fyzickej osobe tak by mala prenajat bez dph.mozte mi zdovodnit preco aj najom garaze fyzickej osobe sa ma prenajat s dph??aby som to mohla posunut dalej.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    kto a prečo ti povedal takú hlúposť...??? ak je niekto platcom DPH tak tú DPHčku musí dávať na každý jeden účet/faktúru, ktorá od neho odchádza...
    ak niečo niekto prenajíma je to jeho príjem za poskytovanú službu a za túto musí odviesť DPH...

    a nezakladaj duplicitné témy... http://www.porada.sk/t207318-najomne.html ale pokračuj vždy v tej kde si začala...

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    ok.a preco sa teda hovori v §38 ods 3,5 o oslobodenych najmoch?a o tom ze len pri platcovi dph sa mozme rozhodnut ci najom bude alebo nebude oslobodeny?pytam sa tieto vsetky veci aby to bolo spravne.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    5marcela55 Pozri príspevok
    bolo mi povedane ze ak firma prenajme garaz fyzickej osobe tak by mala prenajat bez dph.mozte mi zdovodnit preco aj najom garaze fyzickej osobe sa ma prenajat s dph??aby som to mohla posunut dalej.
    preto isté prečo sa predáva rohlík s dph

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    5marcela55 Pozri príspevok
    ok.a preco sa teda hovori v §38 ods 3,5 o oslobodenych najmoch?a o tom ze len pri platcovi dph sa mozme rozhodnut ci najom bude alebo nebude oslobodeny?pytam sa tieto vsetky veci aby to bolo spravne.
    §38 Zákona o dph.
    (3) Oslobodený od dane je nájom nehnuteľnosti alebo jej časti s výnimkou

    a) nájmu v ubytovacích zariadeniach (ubytovacie služby),
    b) nájmu priestorov a miest na parkovanie vozidiel,
    c) nájmu trvalo inštalovaných zariadení a strojov,
    d) nájmu bezpečnostných schránok.

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    b) najom priestorov a miest na parkovanie- priestory su parkovacie domy a miesto na parkovanie je len miesto vonku-tam spada garaz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.