Zavrieť

Porady

Predaj do Madarska + zalozenie madarskeho uctu + uctovnictvo

Hladal som odpoved na moju otazku, ale nenasiel som tak zakladam novu temu.
Nas internetovy obchod predava na Slovensku, ale rozmyslame nad rozsirenim ponuky do madarska - dorobit 2. jazyk na stranke ale nie su mi jasne - a nikde neviem najst fundovanu odpoved - nejake veci:
Madarsky zakaznik sa dostane na nasu stranku a objedna si tovar. Aby mal co najlacnejsiu dopravu, tak ma napadlo zalozit si ucet v nejakej Madarskej banke. Zakaznik tam prevedie peniaze a ked platba nabehne posleme mu tovar. Je to omnoho lacnejsie ako keby sme posielali tovar na dobierku. Jeho ten prevod nestoji nic.
Ak budeme mat v madarskej banke uz nejaku vyssiu sumu, tak ju prevedieme do Slovenskej banky.
1.) mohol by niekto prosim poradit ako uctovat tie platby v madarskej banke? Banka posle povedzme 1/4 rocny vypis a ten si dame do uctovnictva?
2.) treba to nejako uctovne riesit aj s madarskym danovym uradom?
Stale totiz budeme slovensky obchod aj so .sk domenov.

vopred dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    blavaciko Pozri príspevok
    akurat cislo madarskeho uctu treba asi tiez nahlasit k nam na danovy urad
    nie asi, ale určite musí byť tento účet hlásený na DU.

    Plus treba trochu poznať aj maďarský zákon o DPH. Lebo po presiahnutí istého obratu sa možeš stať platiteľom DPH v maďarsku.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    jumo Pozri príspevok
    Hladal som odpoved na moju otazku, ale nenasiel som tak zakladam novu temu.
    Nas internetovy obchod predava na Slovensku, ale rozmyslame nad rozsirenim ponuky do madarska - dorobit 2. jazyk na stranke ale nie su mi jasne - a nikde neviem najst fundovanu odpoved - nejake veci:
    Madarsky zakaznik sa dostane na nasu stranku a objedna si tovar. Aby mal co najlacnejsiu dopravu, tak ma napadlo zalozit si ucet v nejakej Madarskej banke. Zakaznik tam prevedie peniaze a ked platba nabehne posleme mu tovar. Je to omnoho lacnejsie ako keby sme posielali tovar na dobierku. Jeho ten prevod nestoji nic.
    Ak budeme mat v madarskej banke uz nejaku vyssiu sumu, tak ju prevedieme do Slovenskej banky.
    1.) mohol by niekto prosim poradit ako uctovat tie platby v madarskej banke? Banka posle povedzme 1/4 rocny vypis a ten si dame do uctovnictva?
    2.) treba to nejako uctovne riesit aj s madarskym danovym uradom?
    Stale totiz budeme slovensky obchod aj so .sk domenov.

    vopred dakujem za odpoved
    madarska banka ti normalne posle vypis a ty riesis ako keby to bol vypis zo slovenskej banky...
    s madarskym danovakom zrejme neriesis vobec nic (akurat cislo madarskeho uctu treba asi tiez nahlasit k nam na danovy urad)

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Dakujem vam za odpovede. Takze to vyzera tak, ze by s tym nemal byt nejaky extra velky problem. Cele sa to vlastne tvari a uctuje ako ked to robime so slovenskou bankou.
    S tym DPH som si to cital a madarsko ma limit okolo 35 000,- euro. Len som sa nikde nedocital ze ci je to bez DPH alebo s DPH. A keby sme to teoreticky prekrocili, stanem sa platitelom DPH v madarsku tak potom komu tu DPH-cku budem platit? Aj na SK a aj v HU? Vie mi prosim na toto niekto odpovedat?
    Zdravim. Riesim podobny problem... akurat u mna sa jedna o iny stat - Nemecko. Vyhoda "u mna" je... ze to ostava v rovnakej mene ... plus, co som sa docital, do DE mozem posielat do 100.000€ bez danovej povinnosti voci DE. Ak to nie je spravne, opravte ma prosim. Som len zaciatcnik, rozbieham si to.

    Ak by ste boli taky dobri... a poradili by ste mi este par veci.
    Ako je to so zriadenim medziskladu. Teda, firma-obchod bude mat sidlo na Slovensku (hlavny sklad) - v ktorom ale nic nebude a medzisklad v Nemecku. Je mozne do toho medziskladu prijimat materiala a v zapeti hned predavat bez toho, aby material prebehol hlavnym skladom na SVK.

    Dalsia moja otazka... Faktury? Dvojjazicne? Alebo staci mi vytvorit len fak. v nemcine? Faktury budu uhradzane vkladom na nemecky ucet...

    Dakujem pekne za odpovede, akekolvek

    Predaj do Madarska + zalozenie madarskeho uctu + uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.