Zavrieť

Porady

Základy domu vo svahu

Dobrý deň.Idem stavať RD s rozmermy 13x9 a kedže pozemok je vo svahu,tak bude čiastočne podpivničený 6x9 a chcem sa spýtať,či by to vedel nejako finančne odhadnúť,čo by tostálo.Stačí mmi predbežný odhad,lebo to potrebujem vedieť,či to zvládneme z vlastných úspor,alebo budeme potrebovať aj na toto pôžičku,budem rád za každú radu.
Pivnica bude zo šalovacích tvárnic 40-tky.Interiér sa nemusí riešiť len holý priestor vr.deky.Naozaj mi bude stačiť aj odhad.a malo by to byť svojpomocne a niečo odborníci.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    day je offline (nepripojený) day

    day
    Nerob ciastocne podpivnicenie, urob cele.
    Financny rozdiel je zanedbatelny.

    janka01 je offline (nepripojený) janka01

    janka01
    niečo podobné sme robili minuly rok 11 radov tvarnic z jednej strany, z opačnej myslím 5, rozmer 11 x 9 metrov a pri veľmi veľkom opatrnom rozmýšlaní nás to vyšlo 20 tis.

    janka01 je offline (nepripojený) janka01

    janka01
    ešte doplním že výpočet podľa cenokrosu bol 42 tis.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Moc záleží či tá pivnica bude mať hydroizolácie(bude suchá ako interiér)alebo to bude len ako vlhký sklad.Suchá pivnica predraží takýto dom asi o 1/3.

    soras je offline (nepripojený) soras

    soras
    Bude tam len Garáž-dielňa,technická miestnosť a nejaký sklad,takže hydroizolácia nie.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    zisti si kolko stoji bager na hodinu (30-50€), plochu zakladoveho pasu x hlbka= pocet kubikov betonu, spotrebu 40cm tvarnic na obvod x pocet radov z oth vyvodis objem dutin tvarnic a nasledne spotrebu betonu, plocha deky x hrubka = pocet kupikov betonu, Pocet kusov kari sieti a roxoru, zavolas si do firmy co robi debnenie kolko bude stat zadebnenie pivnice s podperami, kolko soji betonpumpa, potom si zratas plochu ktora sa bude izolovat, spotrebu penetraku, ipy a nopovky, nejaka ta vypomoc kamaratov a mas relativne presne naklady na stavbu pivnice. Beznu deku a zaklady spravis ta za 3-5tis eur. K tomu staci dopocitat mury a vypln a vrchnu deku + izolacie. Typujem tak 15-20tis. podla toho kolko na tom odmakas sam. Daj si to niekomu nacenit, Firmy sa cez zimu viacmenej nudia a niekto ti to vypocita.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    soras Pozri príspevok
    Bude tam len Garáž-dielňa,technická miestnosť a nejaký sklad,takže hydroizolácia nie.
    hydroizolaciu daj v kazdom pripade..

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    dnes sa zatepľujú aj základy, takže suterén určite treba zatepliť a fóliová izolácia môže vyjsť do 10,00€/m2 komplet ak to spraví sólo majster s Vašou pomocou, zateplenie suterénu stačí lepiť na purpenu a nopovú fóliu a drenáž sa dá položiť svojpomocne...
    DSCN1211.jpg  

    soras je offline (nepripojený) soras

    soras
    Janka 01 mohol by som Vás poprosiť o nejaké fotky zo stavania základov a pivnice?Veľmi by mi to pomohlo.Nemusíte sa báť nijakého zverejnenia,je to len pre moju inšpiráciu a pomoc.
    Ďakujem

    soras je offline (nepripojený) soras

    soras
    Janka 01 Chcel by som Vás poprosiť,či by nebolo možné poslať nejaké fotky zo staby základov a pivnice.Nemusíte sa báť nijakého zverejnenia,je to len pre moju predstavu a pomoc.Veľmi by mi to pomohlo.Môj mail:doktorjansen@gmail.com
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.