Zavrieť

Porady

ako spravit zaklady domu?

dobry idem stavat chatku 5x14m na pieskovej zemy. Ako by som mal podla vas zhutnit a do akej hlbky betonovat betonove pasy. dakujem
Naposledy upravil yanko1 : 24.02.09 at 15:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    dal by som 90 cm do hlbky... ak je to piesok, ak by bol il tak az do 1,6m. zhutnovat nemusis, v takej hlbke je uz zhutnena, len musi byt pekna rovno vykopana a zacistena.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    A čo takto namiesto základov do 1,6m urobiť pivnicu a základy v klasike (0,6m) + dobré izolácie proti vode.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    A čo takto namiesto základov do 1,6m urobiť pivnicu a základy v klasike (0,6m) + dobré izolácie proti vode.
    no hej taka vinna pivnicka pod chatkou je na nezaplatenie

    yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

    yanko1
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    A čo takto namiesto základov do 1,6m urobiť pivnicu a základy v klasike (0,6m) + dobré izolácie proti vode.
    nad tym som tiez rozmyslal ale sused vedla mna mi hovoril ze on mal strasne problemy lebo od 2m mal strasne velke skaly.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    yanko1 Pozri príspevok
    nad tym som tiez rozmyslal ale sused vedla mna mi hovoril ze on mal strasne problemy lebo od 2m mal strasne velke skaly.
    To by nemusel byť až taký problém. Možno by stačilo pivničku zapustiť len pokiaľ to pustí možno len do tých 2,0m a zvyšok môže byť nad terén aj s priamym vetraním cez vyklápačku a vetráky nad terén.

    To je len chrobák do hlavy. Kde uskladniť zeleninku zo záhradky, keď nebude pivnička?

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    No v každom prípade zakladanie na tekejto pôde je nevhodné. V každom prípade by som sa snažil stavbu založiť až na pevné štrkové, alebo ako vy píšete "skalné" podložie.

    Pozemok je rovinatý, alebo vo svahu ?

    yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

    yanko1
    r.galovic Pozri príspevok
    No v každom prípade zakladanie na tekejto pôde je nevhodné. V každom prípade by som sa snažil stavbu založiť až na pevné štrkové, alebo ako vy píšete "skalné" podložie.

    Pozemok je rovinatý, alebo vo svahu ?
    Je vo svahu

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    yanko1 Pozri príspevok
    Je vo svahu
    Pokiaľ je akákoľvek stavba vo svahu, nie miernom ale prudšom, je vcelku rozumné aj ekonomické riešenie podpivničenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.