Zavrieť

Porady

Čo potrebuje dnešné Slovensko?

Kam (alebo kde) je momentálne naSMERované Slovensko je nám asi jasné.

Ale čo si myslíte, čo potrebuje dnešné Slovensko?

Čo by sa malo zmeniť, aby sme smerovali k lepšiemu zajtrajšku? Čo tu chýba?
Usporiadat
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Bastian Pozri príspevok
Kam (alebo kde) je momentálne naSMERované Slovensko je nám asi jasné.

Ale čo si myslíte, čo potrebuje dnešné Slovensko?

Čo by sa malo zmeniť, aby sme smerovali k lepšiemu zajtrajšku? Čo tu chýba?
Metro, tam nepadá sneh.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Práveže to, že padá sneh je fajn. Aspoň vidíme, že niečo funguje na 100% .
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

slovensku nic nechyba,smeruje spravne ....paniku nevyvolavat .....staci udrzovat
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Kam (alebo kde) je momentálne naSMERované Slovensko je nám asi jasné.

Ale čo si myslíte, čo potrebuje dnešné Slovensko?

Čo by sa malo zmeniť, aby sme smerovali k lepšiemu zajtrajšku? Čo tu chýba?
Čo tu na Slovensku chýba? Najviac tu chýba sloboda.
Tiež tu chýba dodržiavanie ústavy a charty ľudských práv.
Tiež tu chýba trestný postih poslancov za vedomé porušenie, či nedodržanie ústavy. Jednoducho postih zákonodarcov za šliapanie po právach ľudí.
A čo by sa malo zmeniť? Mal by sa tu zmeniť nezáujem ľudí o slobodu, na záujem o vlastnú slobodu.
-------------------------------------
Ak by sa to spomínané zmenilo, nastal by tu poriadok a spravodlivosť. Zanikla by korupcia, závisť a neprajníctvo. Nebolo by politikov, ktorí sledujú len svoj osobný prospech, lebo by ho jednoducho nebolo možné získať. Jediné čo by im zostalo, by bola nezištná snaha poslúžiť spoločnosti a tým aj sebe a svojej rodine. Jednoducho povedané nepchali by sa tam špinaví prospechári.
3 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Chýba tu múdry panovník, ktorý by sa krajinu vlastnil a spravoval, či už by to bol kráľ alebo cisár.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Chýba tu múdry panovník, ktorý by sa krajinu vlastnil a spravoval, či už by to bol kráľ alebo cisár.
To akože by vlastnil aj môj dom, moju záhradu a vlastne aj mňa?
Staral by sa o moje blaho, chodil by mi kosiť záhradu, upratovať byt a tak podobne?
--------------------------------------------------------------------------------------
Alebo by my len múdro prikazoval, čo a ako mám robiť, ako tie naše slávne vlády?
Nedaj bože, by vlastnil aj kráľovskú sociálnu a zdravotnú poisťovňu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

každý štát /ľudia/ ma podľa mňa takú vládu, aký je on sám. Je známe že na slovensku sa kradne všade kde sa dá, tak čo sa čudujeme??

Kdesi som čítan názor že tu treba dotiahnuť škandinávskych manažérov /je známe že tam je najmenšia korupcia/ vyvážiť každého zlatom /teda každému aspoň 50 tisíc eur mesačne - aj tak by nás to vyšlo menej ako teraz/ a nech tu vládnu aspoň 30 rokov, kým sa nevychová nová generácia ľudí ináč zmýšľajúcich.

- lenže toto je úplné scifi, skôr príde koniec sveta ako toto...
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
jar88 Pozri príspevok
To akože by vlastnil aj môj dom, moju záhradu a vlastne aj mňa?
Staral by sa o moje blaho, chodil by mi kosiť záhradu, upratovať byt a tak podobne?
--------------------------------------------------------------------------------------
Alebo by my len múdro prikazoval, čo a ako mám robiť, ako tie naše slávne vlády?
Nedaj bože, by vlastnil aj kráľovskú sociálnu a zdravotnú poisťovňu.
Písal som "Múdry panovník". Slováci stále niekomu patrili, my sa nevieme sami spravovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Písal som "Múdry panovník". Slováci stále niekomu patrili, my sa nevieme sami spravovať.
Hovoríš, alebo píšeš, že "my Slováci" a tak ďalej. Môžem tomu rozumieť aj tak, že ty Slovák, tiež stále musíš niekomu patriť a nechávať sa ním spravovať? Alebo tí ostatní Slováci potrebujú sa nechávať niekym, ako napríklad vládou, spravovať?
----------------------------------------------------
Veď vláda má spravovať štát, nie občanov.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
jar88 Pozri príspevok
Hovoríš, alebo píšeš, že "my Slováci" a tak ďalej. Môžem tomu rozumieť aj tak, že ty Slovák, tiež stále musíš niekomu patriť a nechávať sa ním spravovať? Alebo tí ostatní Slováci potrebujú sa nechávať niekym, ako napríklad vládou, spravovať?
----------------------------------------------------
Veď vláda má spravovať štát, nie občanov.
Myslím tým krajinu a ľudí, pretože nemôžem oddeliť krajinu od ľudí, keďže krajinu tvoria aj ľudia.

Odpovedal som na otázku "Čo potrebuje dnešné Slovensko?" a vyjadril svoj vlastný názor.

"Vláda má spravovať štát, nie občanov." - aj občanov, aby sa správali v rámci noriem - nekradli, nezabíjali,...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Myslím tým krajinu a ľudí, pretože nemôžem oddeliť krajinu od ľudí, keďže krajinu tvoria aj ľudia.

Odpovedal som na otázku "Čo potrebuje dnešné Slovensko?" a vyjadril svoj vlastný názor.

"Vláda má spravovať štát, nie občanov." - aj občanov, aby sa správali v rámci noriem - nekradli, nezabíjali,...
Na to tu máme predsa políciu a súdy

Letko Pozri príspevok
Myslím tým krajinu a ľudí, pretože nemôžem oddeliť krajinu od ľudí, keďže krajinu tvoria aj ľudia.

Odpovedal som na otázku "Čo potrebuje dnešné Slovensko?" a vyjadril svoj vlastný názor.

"Vláda má spravovať štát, nie občanov." - aj občanov, aby sa správali v rámci noriem - nekradli, nezabíjali,...
Tvoje myslenie my pripomína nášho premiéra. Ten si tiež myslí, že on vyhral voľby a tak sa tu stal vladárom. On tiež tvrdí, že vláda má vládnuť. No a keďže má vládnuť, tak komu asi, no predsa ľudu. To dá rozum, či nie?
-----------------------------------------------------
Na druhej strane tvrdí, že mu do vládnutia nikto kafrať nebude, lebo on vyhral a pritom v nedeľu na STV 1 povedal, že až sa dohodne s jedným Maďarom, tak bude na Slovensku čiastočne platiť aj ústava.
To na margo zákona o občianstve.
-----------------------------------
Ústava tvrdí, že nikoho nemožno zbaviť občianstva bez jeho žiadosti a rovnako to tvrdí aj charta ľudských práv.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ale vláda nevládne na svojom, ale na spoločnom. Dvaja majitelia podniku sú už veľa, jeden je akurát.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Slovensko v prvom rade potrebuje aby sa každý sám staral o seba a o svoje zaležitosti,

ano ,aby budoval svoj vlastný životný úspech.

Tiež občania Slovenska potrebujú menej vymývania hláv masmédiami,

sledovanie TN každý večer paralyzuje,podkopáva vieru v budúcnosť a vzdiaľuje ľudí od ich reality.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Slovensko potrebuje akútne jedného odvážlivca,ktorý by vystrieľal politickú chamraď. Bol by to trest a výstraha zároveň.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Ale vláda nevládne na svojom, ale na spoločnom. Dvaja majitelia podniku sú už veľa, jeden je akurát.
Mám to chápať tak, že vláda má vládnuť na spoločnom?
Čo si mám pod tým, akože spoločným, vlastne predstaviť?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Možnosť číslo 2, aj keď som to mal napísať ako prvé:

Slovensko potrebuje žiť podľa 10 Božích prikázaní.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Indeed Pozri príspevok
Slovensko v prvom rade potrebuje aby sa každý sám staral o seba a o svoje zaležitosti,

ano ,aby budoval svoj vlastný životný úspech.

Tiež občania Slovenska potrebujú menej vymývania hláv masmédiami,

sledovanie TN každý večer paralyzuje,podkopáva vieru v budúcnosť a vzdiaľuje ľudí od ich reality.
Ale na to, aby si každý mohol budovať ten svoj život, potrebuje predsa peniaze, ktoré nemá, lebo ich odvádza komusi inému, aby mu mohol budovať jeho zabezpečenie.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Možnosť číslo 2, aj keď som to mal napísať ako prvé:

Slovensko potrebuje žiť podľa 10 Božích prikázaní.
Ja tak žijem, aj keď nie som veriaci.
Ty tak nežiješ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Letko Pozri príspevok
Možnosť číslo 2, aj keď som to mal napísať ako prvé:

Slovensko potrebuje žiť podľa 10 Božích prikázaní.
Na tomto portali nie su veĺmi obĺúbené reči o naboženstve...

Avšak ked si takto zadrel,pridám aj ja niečo....

Oficialne má Slovensko viac ako 75% "veriacich" občanov ,

táto naboženská viera je však u veĺkej väčšiny obyvateĺstva negovaná ich sebeckým ,netolerantným správaním,

stačí sa pozrieť na mieru ohĺaduplnosti k druhým napr. v cestnej premávke, pri parkovaní , v supermarketoch a p.

Pričom základna myšlienka náboženstva je UZNAŤ druhým ICH POTREBY ba čo viac, POTREBY druhých NAPLŇAŤ
SKOR ako svoje vlastné !
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

jar88 Pozri príspevok
Ale na to, aby si každý mohol budovať ten svoj život, potrebuje predsa peniaze, ktoré nemá, lebo ich odvádza komusi inému, aby mu mohol budovať jeho zabezpečenie.
Sa nečuduj,ked o hospodárení s peniazmi a pravidlami ich ziskavania a udržiavania a zveĺaďovania sa ľudia už od detstva nikde nestretli,táto problematika sa na školách NEVYUČUJE , aj ked by to mala byť základna súčasť vzdelania...


Namiesto toho ide komerčná propaganda z blikajúcich debilizátorov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať