Zavrieť

Porady

PRIJEM Z PRENAJMU

Ahojte, velmi pozorne som citala prispevok od Otakara, predsa mi vsak nie je jasne ako sa zachovat v nasledujucom pripade: Som HPP aj SZCO - prekladatel. Moje prijmy zo SZCO su nizke, preto som si doposial uplatnovala 40% pausal vydavky. Aj v r. 2013 si budem zo zivnosti uplatnovat pausal, nakolko moj rocny prijem zo SZCO sa pohybuje do vysky 4500 eur (cize do hranice 5040 eur = 40% sa urcite vmestim). Chcela by som si vsak kupit nehnutelnost na hypotekarny uver a prenajimat ho. Na tuto nehnutelnost by som si chcela nahlasit svoj trvaly pobyt aj sidlo podnikania (SZCO). Realne by vsak bola v prenajme. Prosim Vas, je vobec taketo riesenie mozne? Ak ano, da sa potom v DP 2013 uplatnit si prijem zo SZCO pausalom a prijem z prenajmu podla skutocnych vydavkov, ci takyto "mix" je neakceptovatelny a budem musiet vykazat realne vydavky uz aj pri prijmoch zo SZCO? Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    prijem z prenajmu musia byt skutocne vydavky

    prijem zo zivnosti moze byt pausal alebo skutocne vydavky

    cize podla mna moze byt mix

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    genko Pozri príspevok
    Ahojte, velmi pozorne som citala prispevok od Otakara, predsa mi vsak nie je jasne ako sa zachovat v nasledujucom pripade: Som HPP aj SZCO - prekladatel. Moje prijmy zo SZCO su nizke, preto som si doposial uplatnovala 40% pausal vydavky. Aj v r. 2013 si budem zo zivnosti uplatnovat pausal, nakolko moj rocny prijem zo SZCO sa pohybuje do vysky 4500 eur (cize do hranice 5040 eur = 40% sa urcite vmestim). Chcela by som si vsak kupit nehnutelnost na hypotekarny uver a prenajimat ho. Na tuto nehnutelnost by som si chcela nahlasit svoj trvaly pobyt aj sidlo podnikania (SZCO). Realne by vsak bola v prenajme. Prosim Vas, je vobec taketo riesenie mozne? Ak ano, da sa potom v DP 2013 uplatnit si prijem zo SZCO pausalom a prijem z prenajmu podla skutocnych vydavkov, ci takyto "mix" je neakceptovatelny a budem musiet vykazat realne vydavky uz aj pri prijmoch zo SZCO? Vdaka za odpoved.
    Ak si chceš uplatňovať úroky z hypotekárneho úveru do nákladov, byt musí byť zaradený do obchodného majetku. Inak to nejde. Určite by ti pomohla tvoja účtovníčka, aby si to mal všetko úplne TIP-TOP.

    genko je offline (nepripojený) genko

    genko
    Moje prijmy su zial tak nizke, ze sa mi neoplati kvoli 1 fakture, ktoru vyhotovim cca kazdy alebo kazdy druhy mesiac, platit uctovnika. Neviem teda, ci sa najde este niekto ochotny diskutovat na tuto temu, resp. mozno som nebla celkom presna: Byt by som chcela prenajimat ako FO, nie ako SZCO (nechem si ho zaradovat do obch. majetku a trapit sa s uctovnictvom ...) Poradi niekto najvhodnejsie riesenie? Mozno by bolo lepsie mat zivnost viazanu na inu adresu, nez je prenajimana nehnutelnost .... ? Dakujem.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dá sa svoj vlastný byt prenajať. Musíš sa prihlásiť na DÚ, pridelia ti DIČ a musíš si potom podať DP. Môžeš si uplatniť skutočné výdavky súvisiace čiste iba s prenájmom bytu. Úroky z úveru nemôžeš uplatňovať do výdavkov v tomto prípade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.