Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu bytu v OV

Existujú ľudia, ktorí sa na DU prihlásia, že prenajímajú byt v osobnom vlastníctve. Kde by ste zaradili tieto príjmy? Keďže to nie je podnikaním, § 6 sa mi nepáči, ale vyslovene spomína prenájom nehnuteľností .§ 8 sa mi vidí lepší, tan zas nikde prenájom nehnuteľností nespomína, aj keď je tam kolónka "iné". Uvítam Vaše názory!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Podla noveho je to par.6, ci sa nam to paci alebo nie. V dan.priznani je samostatna kolonka.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    tak presne tak, §6 - Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Považujú sa za príjem roku 2005 prijaté platby FO, ktorá prenajíma byt v OV, za plyn a elektriku, ktoré sú v nájomnej zmluve upravené formuláciou:
    Zmluvné strany sa dohodli, že nájomca je povinný platiť úhradu plnení poskytovaných s užívaním bytu (elektrická energia, plyn) prenajímateľovi, čo mesačne činí ........,-Sk, z čoho je .......,-Sk elektrická energia a .......,-Sk je plyn, a bude vyúčtovaná k ukončeniu nájomnej zmluvy
    ( 31.1.2006) podľa skutočnej spotreby a od stavov uvedených v odovzdávacom protokole.Tieto plnenia nájomca bude platiť spoločne s nájomným kvartálne.

    Prenajímateľ platí mesačné zálohové platby za plyn a elektrinu, ktoré sú podstatne nižšie ako sú zálohové platby prijaté od nájomcu.

    Je možné považovať prijaté platby od nájomcu za prijaté preddavky, ktoré nebudú zdaniteľným príjmom FO za rok 2005 za podmienky, že FO si nebude uplatňovať vo výdavkoch ňou platené preddavky za plyn a elektrinu, ak prijaté preddavky od nájomcu vysporiada prenajímateľ podľa zmluvy ku dňu ukončenia nájomnej zmluvy-31.1.2006 podľa skutočnej spotreby, kedy vysporiada rozdiel z vyučtovania voči nájomcovi (skutočná spotreba - preddavky = preplatok alebo nedoplatok).

    Čo je možné zahrnúť do preukázateľne uplatnených výdavkov pri prenájme bytu v OV?



    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Preco si to nezariadia tak, ze v najomnej zmluve sa dohodnu, ze zalohove platby a pripadne nedoplatky za energie bude platit priamo najomca? Prenajimatel predsa moze nastavit vysku preddavkov (zaloh) tak, aby na tom urcite netratil, teda aby nevznikol nedoplatok, a potom je mu vyhodnejsie z "cisteho" najomneho uplatnit si vydavky %-lnou polozkou.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    AdaG nevieš, kde resp. akým spôsobom sa tie FO prihlasujú na DÚ? Ja prenajímam už 2 roky, daň.priznanie som podala - § 6, ale ani pri odovzdávaní DP ma na povinnosť nahlásiť sa neupozornili.

    Príjem z prenájmu bytu v OV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.