Zavrieť

Porady

potraviny

Dobrý večer, Poraďáci. Viem, že hneď poviete, že sa toho popísalo veľa, ale presnú odpoveď som sa nedočítala. Začala som účtovať malé potraviny, môžem pokračovať v účto tak, ako to bolo doteraz? Neviedli sklad, nakúp tovaru VOZP, predaj tovaru POZP. na konci roka inventarizácia a mám stav inventarizácie vyňať z nákladov do zásob. V PU mi to je jasné ale v JU nie. Nie je možne aby som viedla sklad tam je aj 500 položiek. Tak ako to riešiť. Nie su mi jasné tie zásoby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jopo je offline (nepripojený) jopo

    jopo
    Nerozumiem otazke, pokial ide o malu prevadzku s jed. uctovnictvom naco vyberat daco z nakladov do zasob? Stav zasob uvedies iba v prilohe pri danovom priznani v tlacive Stav zasob.
    Nie je povinost to nejak uctovat podla mna.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Pozdravujem. predchadzajuca pani to takto robila. Všetok nákup tovaru dala do nákladov, nakoľko v JU uhrada faktúry - náklad OZD. na konci roka urobili inventarizáciu a interným dokladom vyňala nákup tovaru z nákladov a tú sumu dala do prílohy DP ako zásoby. Mne je to v PU jasne, ale naozaj neviem, ako by to malo byť. Ja by som to všetko nechala v nákladov, vyplatené fa sú náklad.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Pozdravujem. predchadzajuca pani to takto robila. Všetok nákup tovaru dala do nákladov, nakoľko v JU uhrada faktúry - náklad OZD. na konci roka urobili inventarizáciu a interným dokladom vyňala nákup tovaru z nákladov a tú sumu dala do prílohy DP ako zásoby. Mne je to v PU jasne, ale naozaj neviem, ako by to malo byť. Ja by som to všetko nechala v nákladov, vyplatené fa sú náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.