Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri nevyplatení faktúr

Dobrý, chcel by som od vás poradiť ohľadom môjho problému, ktorý mi nastal. A to je že som v mesiacoch oktober a november pracoval v nemecku na živnosť, ale dodnes nemám zaplatené faktúry čo som tam pracoval a dokopy to robí 3000 eur. Ono problém je v tom že mi sme tam išli partia desiatich živnostníkov a jeden z nás bol akože náš zamestnávateľ, lebo s ním máme podpísané zmluvy, ale on pracoval tiež na živnosť za slovenskú firmu, ale tým že zmluvy máme podpisané s ním tak za nás bral nejaké peniaze. No ale po dokonční stavby v nemecku, že vraj nemci poslali peniaze tej slovnskej firme, ale ona neposlala jemu, takže on nám tvrdí že peniaze nemá a nemá nám z čoho zaplatiť a taktiež nám nechce podpísať faktúry čo sme tam robili.Tak by som sa vás chcel spýtať čo môžme podniknuť aby sme boli vyplatení, keže máme s ním podpisané zmluvy ale nemáme podpisané faktúry za vykonanú prácu. Bol by som veľmi rád keby mi niekto poslal nejaký nápad na to aby som mohol niečo podniknúť a nenechal to tak, lebo ide samozrejme aj o tie peniaze ale aj o to aké svinstvo robia niektoré slovenské firmy a veľa z ních im prejde bez vačších problémov. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si pracoval na živnosť a mal zmluvu - to by eventuálne bolo v poriadku.
    Ale ak si vystavil faktúry a tie tvoj "odberateľ" neprevzal, nepodpísal, tak máš smolu.
    Je na Tebe, aby si dokázal, že si práce vykonal a tvoja faktúra a teda pohľadávka je oprávnená.
    Vy zrejme so slov.firmou nemáte žiaden vzťah, len s dotyčným. Môžeš ho dať na súd
    ale ako som písalam budeš musieť dokázať oprávnenosť svojej pohľadávky.
    Inak, ak vás je 9 na jedného,......................hm, čo tak navštíviť ho doma?

    Ako postupovať pri nevyplatení faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.