Zavrieť

Porady

dátum dodania služby

zdravím Vás kolegovia, chcem sa Vás spýtať na názor... My ako firma vykonávame stavebný dozor pre firmu C. Tieto služby však nevykonávame vlastnými pracovníkmi ale nám ich dodáva firma B - a táto nám ich fakturuje kvartálne, problém je v dátume zdaniteľného plnenia ktorý oni uvádzajú na faktúrach.
Je správne aby nám vyfakturovali služby stavebného dozoru za 3.q.2012 s dátumom dodania 30.12.2012. Prípadne je možné si dohodnúť v zmluve dátum dodania služby, inak ako hovorí zákon. Podľa zákona by mal byť dátum dodania 30.09.2012.
Ja problém s týmto čo sa týka odpočítania mať nebudem, ale myslím si , že oni uvádzajú nesprávny dátum dodania(neskôr)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Ak fakturujú služby stavebného dozoru za 3.kvartál 2012, dátum dodania môže byť najskôr 1.7.2012 a najneskôr 30.9.2012.

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    áno toto je aj môj názor, ale myslím si , že aj ked ona posunula dátum dodania služby ja právo na odpočet mám... odpočítavam podľa jej faktúry. Dá sa pri takejto službe dohodnúť v zmluve, že sa bude fakturovať napr. iba 1x za pol roka ako je to pri zmluve o dielo ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ada9 Pozri príspevok
    áno toto je aj môj názor, ale myslím si , že aj ked ona posunula dátum dodania služby ja právo na odpočet mám... odpočítavam podľa jej faktúry. ÁNo, máš. Dá sa pri takejto službe dohodnúť v zmluve, že sa bude fakturovať napr. iba 1x za pol roka ako je to pri zmluve o dielo ? Áno, dá. Pozri §19.
    V texte.

    dátum dodania služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.