Zavrieť

Porady

Čakám na DIČ môžem už nakúpiť tovar?

Dobrý deň,
Založil som si živnosť 9.1 mám pridelené IČO a DIČ mi má prísť poštou zatiaľ stále čakám chcem sa spýtať či už môžem nakúpiť tovar pre môj eshop ? Dodávateľ by na faktúre neuviedol moje DIČ. Mám račej počkať alebo už môžem nakupovať tovar ? Ďakujem za odpoveď pekný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Uvádzať DIČ na faktúrach nie je povinné.
    Teda na faktúrach DIČ nemusíš uvádzať.
    Ale samozrejme zákon ti nezakazuje DIČ uvádzať. Dokonca môžeš na faktúrach uvádzať aj číslo podprsenky. To tiež zákon nezakazuje.
    Naposledy upravil marjankaj : 09.10.13 at 20:01
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promont maja ... nádhernéé ... už vidím tú daňovú kontrolu, aké očiská upierajú na takúto faktúru ... nemohla som nereagovať, aj keď trošku mimotémy ..
    shimao25 ked chcem DICo treba vyplnit prihlasku , dokedy od zacatia zivnosti? mozem nakupovat/ predavat tovar bez DICa a potom si ich dat do nakladov?? dakujem za odpoved.
    tictac7 DIČ nechceš - si povinná(ý) zaregistrovať sa na DÚ do 30 dní od získania ŽL... Od získania ŽL si oprávnená(ý) fakturovať aj bez DIČ.
    pizzanoel ak máš aktívnu živnosť alebo lepsie povedane zalozenu ze mas doslova zivnostensky list v rukach, tovar nakupit mozes....a zaroven dat do nakladov...
      zbaliť
    miska31 Aj mňa zaujíma táto otázka, nevie niekto poradiť? Ďakujem.
    shimao25 dopatrali ste sa odpovede?

    Čakám na DIČ môžem už nakúpiť tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.