Zavrieť

Porady

nepredložené doklady o nákupe PHM

Mám dotaz v tom zmysle že konateľ spoločnosti nepredkladal doklady o nákupe PHM k MV ktoré má v obchodnom majetku firmy k zúčtovaniu takže ako je to s danou z MV a zároveň ako si máme uplatniť odpisy k danému autu, pričom viem že auto sa využívalo. Mám doklady o nákupe PHM len od 6.mes.2012. Verím, že mi niekto poradí. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Schmidtova Pozri príspevok
    Mám dotaz v tom zmysle že konateľ spoločnosti nepredkladal doklady o nákupe PHM k MV ktoré má v obchodnom majetku firmy k zúčtovaniu takže ako je to s danou z MV a zároveň ako si máme uplatniť odpisy k danému autu, pričom viem že auto sa využívalo. Mám doklady o nákupe PHM len od 6.mes.2012. Verím, že mi niekto poradí. Vďaka.
    Daň z MV zaplatíš za mesiace, odkedy ste ho mali nahlásené na DU a čo sa týka odpisov, vypočítaš odpis za mesiace, odkedy ste vložili auto do obch. majetku. A čo sa týka bločkov za PHM, do N dáš len tie ktoré máš.

    Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

    Schmidtova
    To mi je jasné auto máme v obch.maj.od roku 2009. Len som kdesi zachytila, že pokial sa auto nevyužívalo na podnikanie nemožno si uplatniť ani celoročný odpis. O tom svedčí, že nemám doklady o nákupe PHM /pravdepodobne strata dokladov/. A taktiež že vraj aj daň z MV by sa mala priznať v našom prípade len na 6 mesiac roku 2012.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Schmidtova Pozri príspevok
    To mi je jasné auto máme v obch.maj.od roku 2009. Len som kdesi zachytila, že pokial sa auto nevyužívalo na podnikanie nemožno si uplatniť ani celoročný odpis. O tom svedčí, že nemám doklady o nákupe PHM /pravdepodobne strata dokladov/. A taktiež že vraj aj daň z MV by sa mala priznať v našom prípade len na 6 mesiac roku 2012.
    Ale to, že nemá bločky PHM neznamená, že auto na podnikanie nevyužíval. Ak má auto prihlásené na DU, tak musíš zaplatiť celú daň z MV za rok 2012. Prosím, vyjadrite sa ešte niekto k tomu.

    nepredložené doklady o nákupe PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.