Zavrieť

Porady

námietka voči kolaudácii

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť, či a kde je možné podať námietku voči stavebnému, resp. kolaudačnému rozhodnutiu, ktoré vydal stavebný úrad?
Bývam v lokalite s rodinnými domami. Aj v územnom pláne je to lokalita určená na výstavbu rodinných domov. Lenže pred cca tromi rokmi istý miestny "developer" kúpil starý rodinný dom s veľkým pozemkom, pozemok rozparceloval a začal stavať. Na tom pozemku už vyrástli dva rodinné domy a dva "dvojdomy" v každom so 6 bytmi. A kedže to má viac vchodov, spĺňa to podmienky stavebného zákona, ktorý umožňuje, aby každý dom mohol mať 3 bytové jednotky. Na jeseň sa pustil do rekonštrukcie pôvodného starého domu. Rozšíril, nadstavil a opäť vybudoval tentoraz 5 bytov. Kedže byty sú predané tesne pred dokončením, predpokladám, že má aj kolaudačné. Lenže tento akože dvojdom má len jeden vchod, čím sa z toho stáva podľa stavebného zákona bytový dom a tieto sa v územnom pláne neuvádzajú.
Je teda vôbec možné podať námietku a kde?
Ďakujem, Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Myslím že o uzemnom pláne a druhu výstavby rozhoduje obecný úrad,takže by som skúsil tam.
    Neviem ale čo sa pre teba zmení , či bude mať ten dom jeden alebo viac vchodov.Stále tam bude bývať viac rodín.Chápem že ti vadí večšia výstavba v blízkom okolí ale toto ti podla mna môže byť jedno , výstavbu tým nezastavíš.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Územný plán obce sa nemení zakaždým, ako sa zmenia určité podmienky vo výstavbe. V tomto prípade si myslím, že poslanci OZ súhlasili s výstavbou bytového domu. Všetky zmeny sa zakreslia do ÚP, keď sa opätovne otvorí. Ale pokiaľ máš záujem, tak choď na obecný úrad a tam dostaneš informáciu, resp. požiadaj o informáciu v zmysle zákona o informáciách. Máš na ňu nárok a do 8 dní by Ti mali dať odpoveď. To záleží aký vzťah máš so zamestnancami obce. Ja dostanem informáciu vždy na počkanie Sú to bývalé kolegyne

    pepo096 je offline (nepripojený) pepo096

    pepo096
    dakujem pani za odpovede. Na urade som bol, pracovnicka stavebneho uradu sa na moju otazku, ci ma dotycny stavebne povolenie na bytovku len pousmiala, pokrcila plecami, ze vie o koho ide a ze ona mi informacie dat nemoze, ze mam ist priamo za primatorom. Sepka sa tu potichu nahlas o jeho prepojeni na dotycneho "developera". Podal som preto ziadost o informaciu, aky je uzemny plan nasej casti a aky je plan s infrastrukturou v nasej lokalite. Pristup k tejto casti je totiz cca 200m uzuckou komunikaciou pomedzi domy. Uz teraz byva casto problem, lebo sa tam stretavaju auta, jeden vzdy musi cuvat, alebo sa pichnut niekomu do dvora. A tento "podnikatel tu postavil uz 19 novych bytovych jednotiek.

    to Martin: co sa zmeni? neviem, ci sa nieco zmeni, ale pokial sa mi podari co i len trosku nastrbit tuto aroganciu moci, bude to uspech. ano, mohlo to mat dva vchody a bolo by vsetko v sulade s platnou legislativou, takto ale niekto usetril a to podla mna v sulade nie je a to chcem namietat a aspon trosku to niekomu stazit. a mas pravdu, casom sa budem musiet zmierit s tym, ze z okna vidim trojposchodovu opachu a nie rodinny dom

    to wagner: ako som vyssie uviedol, podal som ziadost. O tyzden mi prisiel list, ze aby som upresnil lokalitu, ktorej sa to tyka, najlepsie kopiou z katastralnej mapy. tu som im skopiroval, vytlacil aj mapu z google maps a poslal. presiel mesiac a zatial som sa odpovede nedockal.

    Kedysi boli krajske stavebne urady, tie su vsak zrusene, tak neviem, "kto je teraz nad obcami"

    námietka voči kolaudácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.